PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
YARIŞMA SONUÇLARI!
Kardeş şehir Fojnica'dan Ümraniye'ye ziyaret
Ümraniye Belediyesi'nin davetlisi olarak ilçeye gelen Kardeş Şehir Fojnica heyeti, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine katıldı. Folklor ekipleriyle etkinliklere renk katan heyet, daha sonra İstanbul'un tarihi ve kültürel mekânlarını gezdi...

Ümraniye Belediyesi’nin davetlisi olarak ilçeye gelen Kardeş Şehir Fojnica heyeti, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine katıldı. Folklor ekipleriyle etkinliklere renk katan heyet, daha sonra İstanbul’un tarihi ve kültürel mekânlarını gezdi.

Ümraniye ile ‘Kardeş Şehir’ olan Bosna Hersek/Fojnica’dan gelen 20 kişilik heyet, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can tarafından en güzel şekilde ağırlandı. 2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti projesi kapsamında gerçekleştirilen ziyarete Bosna Hersek Fojnica Belediye Başkanı Salkan Merdzanic, Eziya Partisi İlçe Başkanı Azem Hüseyin Basiç, Fojnica Müftüsü Mansur Paşalik ile folklor ekinin de bulunduğu 20 kişilik grup katıldı.

Heyet, ilk olarak Hekimbaşı Spor ve Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine katıldı. Geçiş törenine katılan heyetin folklor ekibi, burada bir gösteri düzenledi. Büyük ilgi gören gösteriler, misafirler tarafından uzun süre alkışlandı. Daha sonra Ümraniye Belediyesi tarafından yapılan ve 500 çocuğun resim yaptığı canlı resim performansına katılan Fojnica heyeti, Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde, 23 Nisan Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen Murat Dalkılıç konserini izledi. Heyetteki folklor ekibi burada da bir folklor gösterisi düzenledi. Heyet son olarak da, İstanbul’un tarihi ve kültürel yerlerini görmek üzere, İstanbul gezisine katıldı. Başkan Hasan Can ile Fojnica Belediye Başkanı Salkan Merdzanic, ÜLKE TV’de canlı olarak yayınlanan Yerel Gündem programına konuk olarak katıldı ve iki şehrin kardeşlik bağlarını anlattı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın kendilerini çok güzel ağırladığını ifade eden Bosna Hersek Fojnica Belediye Başkanı Salkan Merdzanic, kadirşinaslığı için Başkan Hasan Can’a heyet adına teşekkür etti. Türkiye’de bulunmaktan son derece mutlu olduklarını belirten Merdzanic, İstanbul’a bir kez daha hayran kaldıklarını söyledi.

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari