PROJELER
ARAMA
Fojnica Belediye Meclisi’nden Başkan Hasan Can’a Fahri Vatandaşlık Beratı
Bosna Hersek Fojnica Belediye Başkanı Salkan Merdzanic’in davetlisi olarak gittiği Fojnica’da Başkan Hasan Can’a, Belediye Meclisi’nde Boşnaklar ve Hırvatların ittifakıyla alınan karar doğrultusunda fahri vatandaşlık (hemşerilik) beratı verildi.

Bosna Hersek Fojnica Belediye Başkanı Salkan Merdzanic’in davetlisi olarak gittiği Fojnica’da Başkan Hasan Can’a, Belediye Meclisi’nde Boşnaklar ve Hırvatların ittifakıyla alınan karar doğrultusunda fahri vatandaşlık (hemşerilik) beratı verildi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye’nin Kardeş Belediyesi olan Bosna Hersek Fojnica kentine bir ziyaret gerçekleştirdi. Fojnica Belediye Başkanı Salkan Merdzanic’in davetlisi olarak gittiği Fojnica’da Başkan Hasan Can’a Fojnica Belediye Meclisi’nde Boşnaklar ve Hırvatların ittifakıyla alınan karar doğrultusunda fahri vatandaşlık (hemşerilik) beratı verildi. Ziyaretin 18 Mart Fojnica’nın 647. Kurtuluş Yıldönümü denk gelmesi nedeniyle, Başkan Hasan Can, buradaki çeşitli kutlamalara da katıldı. Kente çeşitli görüşmelerde de bulunan Başkan Hasan Can, bu toprakları seviyoruz ve diliyoruz ki asırlar boyunca bu topraklarda hep barış hâkim olsun dedi. Türkiye ve Bosna arasındaki köklü ilişkilere de değinen Başkan Hasan Can, bu ilişkilerin güçlenmesine katkı sağlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

BAŞKAN HASAN CAN’A BERAT TAKDİM EDİLDİ

Öte yandan, Saklan Merdzanic, Belediye Meclisinden aldıkları kararla Başkan Hasan Can’a Belediye Meclislerinin fahri vatandaşlık (hemşerilik) beratını takdim etti. Merdzanic, Fojnica Belediye Meclisi’ndeki Boşnaklar ve Hırvatların ittifakıyla bu kararı aldıklarını ifade ederek, gerek iki halk arasındaki dostluk bağlarının güçlenmesi için verdiği destek ve gerekse Fojnica’da yaptırdığı Kültür Merkezi dolayısıyla, minnet duygularının bir ifadesi olarak, Başkan Hasan Can’a bu beratı takdim ettiklerini söyledi.

ÖMRÜM BOYUNCA UNUTAMAYACAĞIM BİR MADALYA OLARAK TAŞIYACAĞIM

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ise, Bosna ve Türkiye’nin tarihten gelen çok güçlü kardeşlik ve dostluk bağlarının olduğunu söyledi. Ümraniye Belediyesi olarak iki ülkenin kardeşlik bağlarını güçlendirecek anlamlı hizmetlere imza attıklarını söyleyen Başkan Hasan Can, Fojnica’da yaptırdıkları kültür merkezi’nin bunun en güzel örneklerinden biri olduğunu söyledi. Başkan Hasan Can, ‘Fonica Belediye Meclisinin aldığı bu kararı hayatım boyunca unutamayacağım bir madalya olarak taşıyacağım’ dedi.

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari