PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniyeli Vatandaşlar İftar Sofralarında Buluşmaya Devam Ediyor Ümraniyeli Vatandaşlar İftar Sofralarında Buluşmaya Devam Ediyor
Ümraniye Belediyesinin geleneksel hâle gelen sokak iftarları devam ediyor. Bu kapsamda; Atatürk, Tantavi ve Yamanevler Mahalleleri için Mehmet Ali Yılmaz İlköğretim Okulu Bahçesinde binlerce kişiye iftar verildi.

Ümraniye Belediyesinin geleneksel hâle gelen sokak iftarları devam ediyor. Bu kapsamda; Atatürk, Tantavi ve Yamanevler Mahalleleri için Mehmet Ali Yılmaz İlköğretim Okulu Bahçesinde binlerce kişiye iftar verildi.

Her yıl binlerce Ümraniyeliyi bir araya getiren geleneksel sokak iftarları devam ediyor. Bu kapsamda; Atatürk, Tantavi ve Yamanevler mahalleleri için düzenlenen iftara; Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

AK Parti Ümraniye Atatürk Mahalle Başkanı Mehmet Türk programda bir selamlama konuşması gerçekleştirerek, tüm mahallelere olduğu gibi kendi mahallelerine de yaptığı katkılardan dolayı Başkan Hasan Can’a teşekkürlerini sundu.

AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Salim Çetinkaya kısa bir selamlama konuşması yaparak, Başkan Hasan Can’a ilçenin çehresini değiştiren çalışmalarından dolayı teşekkür ederek hayırlı Ramazanlar diledi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, programda gerçekleştirdiği konuşmada “Hepinize hayırlı iftarlar; Ramazan boyunca sayısız sofra kurduk bu sofralar fakirler sofrası değildir komşuların birlik, beraberlik, kardeşlik sofrasıdır. Bizim bütün iftar sofralarımız herkese açıktır. Şu anda Ümraniye’mizde 5 düğün salonumuzda iftar var. 6. iftar soframız sokak iftarımız, 7.si Nikah Sarayımızın alt katında hemşehri derneklerine verdiğimiz iftar, burada her akşam farklı bir derneğimizi ağırlıyoruz, ayrıyeten Hekimbaşı Spor Tesislerindeki Çardak Restoran’da 8. iftarımız var. Ayrıca metro ve otobüs duraklarımızda iftariyelikler dağıtıyoruz. Yani Ümraniye’mizde 14 noktada iftar var, komşularımızla sofralarımızda muhabbet için bir araya geliyoruz. Çocuklarınızı alın buralara gelin ki çocuklar Ramazan ayını anlamlı bir şekilde yaşasınlar” dedi. Başkan Hasan Can, 3.sü yeni açılan sosyal marketlerin işleyişini anlatarak “Sosyal kartlarımızla alışveriş yapılabilen ve normal bir süpermarketin aynısı olan sosyal marketlerimizden vatandaşlarımız alışveriş yapabilsinler diye her ay ya da iki ayda bir sosyal kartlarına puan yüklüyoruz. Bu puanlar nispetinde, vatandaşlar kendilerine ne lazımsa onu satın alıyor. 3 sosyal marketimiz var. Şimdi de Ihlamurkuyu tarafına 4. sosyal marketimizi açmak için çalışıyoruz, Ümraniye’nin dört bir yanında sosyal market olacak. 3 adet sosyal marketi olan başka bir belediye yok, bu konuda ilkiz. Buradaki tüm ürünlerimiz taze, ürünlerimiz satılmadığında ertesi güne bırakmıyoruz aşevimizde pişiriyor yine onları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. Yaşlı ve hastalarımıza 365 gün yemek dağıtıyoruz, onlara evde bakım hizmeti yapıyoruz” dedi. Ümraniye Belediyesinin koordinesinde Ümraniye’de 170 hanede Ramazan boyunca gerçekleştirilen mukabelelerin Kadir Gecesi’nin gündüzünde Haldun Alagaş Spor Kompleksinde gerçekleşecek Hatim Duasına vatandaşları davet eden Başkan Hasan Can, Kadir Gecesi ve Bayrama sağlıkla kavuşma duasında bulunarak konuşmasını sonlandırdı.

Program Ezan-ı Muhammedi’nin okunup oruçların açılmasıyla son buldu.

Tarih : 09 Haziran 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari