PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniyeli Afrin Şehidi Fatih Mehmethan ve Tüm Şehitler İçin Anma Programı Yapıldı Ümraniyeli Afrin Şehidi Fatih Mehmethan ve Tüm Şehitler İçin Anma Programı Yapıldı
Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye Müftülüğü tarafından, Afrin’deki Zeytin Dalı Harekâtı’nda göğsünü kahramanca siper ederek Şehit olan Piyade Üstçavuş Fatih Mehmethan’ın şehadetinin sene-i devriyesi ve tüm şehitler için Topağacı Camii’nde, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dua programı düzenlendi. Düzenlenen anma programına Başkan Hasan Can da katıldı.

Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye Müftülüğü tarafından, Afrin’deki Zeytin Dalı Harekâtı’nda göğsünü kahramanca siper ederek Şehit olan Piyade Üstçavuş Fatih Mehmethan’ın şehadetinin sene-i devriyesi ve tüm şehitler için Topağacı Camii’nde, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dua programı düzenlendi. Düzenlenen anma programına Başkan Hasan Can da katıldı.

Ümraniyeli Afrin Şehidi Fatih Mehmethan ve tüm şehitler için düzenlenen anma programına Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; AK Parti Ümraniye Belediye Başkan Adayı İsmet Yıldırım, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye Müftüsü Muharrem Gül, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Karataş, muhtarlar, mahalle başkanları, Afrin Şehidi Fatih Mehmethan’ın ailesi, sevenleri ve vatandaşlar katıldı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Vatanı, milleti ve bayrağı uğruna can veren bütün şehitlerimizi bugün yad ediyoruz. Rabbim hepsinden razı olsun. Bu vesileyle başta Afrin’deki Zeytin Dalı Harekâtı’nda göğsünü kahramanca siper ederek şehit olan  Fatih Mehmethan kardeşim olmak üzere tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Mekânları cennet olsun. Rabbim, devletimize ve ordumuza güç, kuvvet versin. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Bir kez daha şehidimizin ailesine sabırlar diliyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu ise yaptığı konuşmada, “Rabbim başta Fatih Mehmethan olmak üzere tüm şehitlerimize rahmet, yakınlarına sabırlar versin. Rabbim tüm şehitlerimizin mekânını cennet eylesin” dedi.

Programa katılan vatandaşlar, Kuran-ı Kerim tilavetini huşu içinde dinleyerek tüm şehit ve gaziler için dualar okudu. Program, Ümraniye Müftüsü Muharrm Gül'ün tüm şehitler için dua etmesinin ardından Ümraniye Belediyesinin yemek ikramıyla son buldu.

Tarih : 27 Ocak 2019
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari