PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
YARIŞMA SONUÇLARI!
Ümraniye’de Sokak Hayvanları Yalnız Değil Ümraniye'de Sokak Hayvanları Yalnız Değil
Ümraniye Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler her gün onlarca çağrıya cevap veriyor. Vatandaşın talebi üzerine alınan yaralı ve hasta hayvanlar, Hekimbaşı’nda bulunan rehabilitasyon merkezinde uygulanan tedavilerle sağlığına kavuşuyor.

Ümraniye Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler her gün onlarca çağrıya cevap veriyor.  Vatandaşın talebi üzerine alınan yaralı ve hasta hayvanlar, Hekimbaşı’nda bulunan rehabilitasyon merkezinde uygulanan tedavilerle sağlığına kavuşuyor.

Her alanda titiz çalışmalarıyla dikkat çeken Ümraniye Belediyesi, sokak hayvanlarıyla alakalı çalışmalarını da yürütmeye devam ediyor. Belediye tarafından sorumlu birimler yoğun çalışmalarıyla, günde 50’den fazla yaralı ve hasta hayvanı rehabilitasyon merkezine alarak sağlığına kavuşturuyor. 2019 yılının ilk 6 ayında 3262 köpek, 3227 kedi ve 581 evcil olmayan hayvan rehabilitasyon merkezine getirilerek tedavi altına alındı. 455 köpek ve 75 kediye kısırlaştırılma yapılarak bunlardan 161’i güvenilir ailelere sahiplendirildi.

https://www.youtube.com/watch?v=dlV6zyHDn7w&feature=youtu.be

 

Tarih : 18 Temmuz 2019
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari