PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye’de Parklar Yenilenmeye Devam Ediyor Ümraniye'de Parklar Yenilenmeye Devam Ediyor
Kaliteli hizmet anlayışı ile altyapı çalışmaları noktasında 2004 yılından beri yaptığı çalışmalarla başarılı projelere imza atan Ümraniye Belediyesi halkın sosyal yaşam alanları içerisinde bulunan parklarda yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Kaliteli hizmet anlayışı ile altyapı çalışmaları noktasında 2004 yılından beri yaptığı çalışmalarla başarılı projelere imza atan Ümraniye Belediyesi halkın sosyal yaşam alanları içerisinde bulunan parklarda yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Gün geçtikçe gelişen ve nüfusu artan Ümraniye, birçok alanda yenilenmeye ihtiyaç duyuyor. Bu kapsamda Ümraniyelilerin huzuru için çalışan Ümraniye Belediyesi; bu gelişime ayak uyduracak çözüm odaklı projelerle dikkat çekiyor.

Çocukların daha sağlıklı ortamda vakit geçirebilmesi adına parklarda yenileme çalışmalarını sürdüren Ümraniye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırları içinde yer alan park ve yeşil alanları yenileyerek vatandaşın hizmetine sunuyor.

Bakım ve onarım çalışmaları kapsamında ekipler, bugüne kadar arızalı ve kırık olan parkların sert zeminlerinin tamamen yenilenmesi, oyun alanında bulunan oyun grubu ve kauçuk zeminin yenilenmesi, peyzaj çalışmalarının yapılması, parkın etrafının güvenliği için demir ferforjelerin yapılması veya mevcut ferforjelerin yenilenmesi, parkın içinde bulunan çöp kovası, bank, elektrik direği gibi donanım elemanlarının yenilenmesini sağlıyor. Yapılan tüm bu çalışmalarda parklara daha modern bir görünüm kazandırılırken, çocuklar için daha sağlıklı ve güvenilir oyun üniteleri kurulumu da gerçekleştiriliyor. 

Plan kapsamında yenilenen parklar:

Altınşehir Mahallesi; 685 metrekarelik Lale Parkı, Cemil Meriç Mahallesi 410 metrekarelik Dumlupınar Parkı, Çakmak Mahallesi; 554 metrekarelik Uzunayna ve 150 metrekarelik Horasan Parkı, Esenşehir Mahallesi; 372 metrekarelik Yakamoz Parkı, Ihlamurkuyu Mahallesi 242 metrekarelik Şair Nedim Parkı, İstiklal Mahallesi; 369 metrekarelik Çimen Parkı, Namık Kemal Mahallesi; 329 metrekarelik Yıldıray Parkı, Şerifali Mahallesi; 322 metrekarelik Elmas Parkı’nın yenileme çalışmaları tamamlandı.

Ümraniye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından toplamda 3,443,46 metrekarelik park alanları yenilenirken; Atakent Mahallesi; Sedir Parkı, Altınşehir Mahallesi; Seyit Onbaşı Parkı ve Fatih Sultan Mehmet Mahallesi; Şeyh Ede Bali Parkı’nın yenileme çalışmaları da devam ediyor.

Tarih : 03 Ekim 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari