PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye’de Öğretmenler Günü Kutlandı  Ümraniye'de Öğretmenler Günü Kutlandı
Ümraniye’de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları sabahın erken saatlerinde çelenk koyma töreni ile başladı. Ardından ilçedeki öğretmenlere kitap seti dağıtılarak, okullara kutlama pankartı asıldı. Daha sonra Eyüpoğlu Özel Eğitim Kurumlarında, Ümraniye Kaymakamlığı tarafından program düzenlendi. Programda konuşan Başkan Hasan Can, “Öğrenci olmadan öğretmen, öğretmen olmadan da öğrenci olunmaz” dedi.

Ümraniye’de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları sabahın erken saatlerinde çelenk koyma töreni ile başladı. Ardından ilçedeki öğretmenlere kitap seti dağıtılarak okullara kutlama pankart asıldı. Daha sonra Eyüpoğlu Özel Eğitim Kurumlarında, Ümraniye Kaymakamlığı tarafından program düzenlendi. Programda konuşan Başkan Hasan Can, “Öğrenci olmadan öğretmen, öğretmen olmadan da öğrenci olunmaz” dedi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Kaymakamlığı tarafından Eyüpoğlu Eğitim Kurumlarında düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü programına katılarak, eğitimciler ve öğrencilerle bir araya geldi. Programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye Emniyet Müdürü Murat Çakır, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı İmdat Köseoğlu, Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Cemali Ergül, Ümraniye Milli Eğitim Şube Müdürleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, ögretmenler, veliler ve ögrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını Eyüpoğlu Eğitim Kurumları Fen Lisesi Müdürü Kudret Uluköy ve emekli öğretmenler adına Ümraniye Merkez İmam Hatip Ortaokulundan emekli olan Mehmet Baba Sofioğlu, öğretmenler gününün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaparak, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutladı.

Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen yaptığı konuşmada, “Sizlerle bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Öğretmen, genç nesillere millî kültürü öğretendir. Öğretmen, sadece bilgi aktaran değil, bilgiye ulaştıran ve farklı düşünme şeklini de öğretendir. Bu yüzden öğretmenin iyi yetiştirilmesi, sosyal statüsünün desteklenmesi gereklidir. Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, öğretmenlerimize yaşam boyu sağlık ve mutluluk diliyorum. Ebediyete intikal eden, şehit olan öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.  Son olarak Gökçimen, “Kendisi de eğitimci olan Başkan Hasan Can’a, eğitime yaptığı katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederek” konuşmasını bitirdi.

BAŞKAN HASAN CAN; “ÖĞRETMENLİK, SADECE FİZİK, BİYOLOJİ, COĞRAFYA VE TARİH DERSLERİNİ ÖĞRETMEK DEĞİL, MİLLÎ VE MANEVİ DEĞERLERİ TAŞIYAN BİR İNSAN OLMAYI DA ÖĞRETMEKTİR”

Konuşmasına 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak başlayan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Öğrenci olmadan öğretmen, öğretmen olmadan da öğrenci olunmaz. Sadece öğreten değil, eğiten bir rehber de lazım. Bende öğretmen arkadaşlarımın bir meslektaşıyım. Öğretmenlik yüreğimin hep bir köşesinde mahfuz duran bir cevherdir” dedi. Başkan Hasan Can, “Öğretmenlik çok kutsal ve mühim bir meslektir. Öğretmenlik, sadece fizik, biyoloji, coğrafya ve tarih derslerini öğretmek değil, millî ve manevi değerleri taşıyan bir insan olmayı da öğretmektir” dedi.

15 Temmuz sürecine de değinen Başkan Hasan Can, “15 Temmuz da ki hainlerde çok iyi eğitim görmüşlerdi ama adam olamamışlardı. Milli değerlerini öğrenemeyen hainlerdi” dedi. Geçmiş  yıllardaki kahramanlıklardan da söz eden Başkan Hasan Can, 15 Temmuz da gördük ki o öğretmenlerimiz geçmiş tarihimizde olduğu gibi kahraman nesiller yetiştirmiştir. Bir öğretmenin yetiştirdiği öğrenci; millete ve memlekete hayırlı hizmetler yapacak noktaya geldiyse, öğretmen de aynı anne baba gibi bu durumdan mutluluk ve gurur duyar” dedi.

Başkan Hasan Can, “Hayatta olan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Akıbete göçen başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizi rahmetle yâd ediyorum” diyerek eğitim alanında daha da iyi noktalarda olunacağının altını çizdi.

Kısa bir konuşma yapan Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu, "İnsanımızı yüksek idealler doğrultusunda yetiştiren geleceğimizi inşa eden, milletimizi, gençlerimizi ve çocuklarımızı geleceğe taşıyan çok kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum. Öğretmen, toplumun yol göstericisi, millî ve manevi değerlerimizin taşıyıcısıdır. Geleceğe nitelikli insan yetiştirmek istiyorsak; öğretmek ve eğitmeyi bir arada sürdürmemiz gerekiyor. Öğretmenin konusu insan yetiştirmektir” dedi. Dervişoğlu, “Görevi başında ve terör eylemlerinde şehit olan öğretmenlerimizi rahmetle yâd ediyorum. Tüm öğretmenlerimize sağlık ve mutluluk diliyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

Daha sonra Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması yayınlandı.

Öğrencilerin koro gösterileriyle devam eden program, ilçe genelindeki okullarda şiir ve komposizyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere, Başkan Hasan Can ve protokol tarafından ödüllerin takdim edilmesiyle devam etti. Daha sonra mesleğe yeni başlayan aday öğretmenler, öğretmenlik yemini etti. Yıl içinde emekli olan öğretmenlere de Başkan Hasan Can ve protokol tarafından hizmet şeref belgesi verildi. Program, toplu hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

 

Tarih : 24 Kasım 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari