PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye'de Mevlid-i Nebi Özel Programı Yapıldı Ümraniye'de Mevlid-i Nebi Özel Programı Yapıldı
Ümraniye Belediyesi tarafından organize edilen ve Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in doğumunun hicrî yıl dönümü olan Mevlid Kandili münasebetiyle Mevlid-i Şeriflerin okunduğu Mevlid-i Nebi Özel Programı yoğun katılımla gerçekleşti.

Ümraniye Belediyesi tarafından organize edilen ve Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in doğumunun hicrî yıl dönümü olan Mevlid Kandili münasebetiyle Mevlid-i Şeriflerin okunduğu Mevlid-i Nebi Özel Programı yoğun katılımla gerçekleşti.

Birbirinden kıymetli hoca ve sanatçıların katılımıyla gerçekleşen programa; Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Eşi Saliha Can'ın yanı sıra; AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu,  Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, AK Parti Ümraniye Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Vehbi Ayvat, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, muhtarlar, AK Parti Ümraniye Mahalle Başkanları, STK Temsilcileri, belediye birim müdürleri  ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda Başkan Hasan Can, DHA ve İHA'ya röportaj verdi.

Program, Kasımpaşa Büyük Piyale Camii İmam Hatibi, Kurra Hâfız İshak Danış’ın Kur’an tilavetiyle başladı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Rebiü’l-evvel ayındayız. Alem-i İslam’a, Resul-i Kibriya’nın doğumu mübarek ve kutlu olsun. Resullulah’ın (SAV) ümmeti olmak gibi bir şerefi bize bahşettiği için Allah’a ne kadar şükretsek azdır. Bu hamdü senadan sonra Allah’a dua edeceğimiz şey ise, Peygamberimizin şefaatine nail olmaktır. Rabbim Kıyamet Günü’nde, mahşerde bize, Peygamberimizin ümmeti olarak, onun gölgesinde gölgelenmeyi nasip etsin. Bu geceyi, Resul-i Kibriya’ya, Peygamberimiz Hz. Muhammed’e (SAV) dua ve teşbih ederek geçirip, gecenin bereketinden istifade etmeyi nasip etsin” dedi ve dua ederek konuşmasını sonlandırdı.

Sonrasında Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) hayatını konu alan konuşmasına başladı. Düzenlenen programdan dolayı Ümraniye Belediyesi ve Başkan Hasan Can’a teşekkür eden Hatipoğlu’nun konuşmasının ardından da birbirinden güzel ilahilerle Sedat Uçan Ümraniyelilerle buluştu.


Tarih : 30 Kasım 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari