PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniyede İstanbullu Çocukların Doğaya ve Kente Uyumu Proje Sergi Açılışı Gerçekleşti Ümraniyede İstanbullu Çocukların Doğaya ve Kente Uyumu Proje Sergi Açılışı Gerçekleşti
TÜBİTAK 4004 kapsamında finanse edilen “İstanbullu Çocukların Doğaya ve Kente Uyumu” Proje Sergi açılışı Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk’ün katılımıyla gerçekleşti.

 

TÜBİTAK 4004 kapsamında finanse edilen “İstanbullu Çocukların Doğaya ve Kente Uyumu” Proje Sergi açılışı Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk’ün katılımıyla gerçekleşti.

Proje, Ümraniye Belediyesi’nin desteğiyle Marmara Üniversitesi Kent Sorunları ve Yerel Yönetimler Araştırma Merkezi (KEYEM) koordinatörlüğünde 10-12 yaş grubu dezavantajlı çocuklara yönelik olarak hazırlanarak geçtiğimiz mart ayında uygulamaya koyuldu. Bir yıl sürecek olan proje; kente uyum, doğaya uyum ve topluma uyum temalarıyla yürütülüyor. Proje süresince yapılmakta olan 60 farklı atölye etkinliği ve gezi programında üç üniversiteden 19 uzman eğitmenler görev alıyor.  

Çocukların atölye çalışmalarında yapmış olduğu materyallerden oluşan sergi, Dünya Çocuk Hakları Gününde Ümraniye Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Programa Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk, Marmara Ünv. KEYEM Müdürü ve Yerel Yönetimler Bölümü Öğr. Üyesi Doç. Dr. Yasemin Çakırer Özservet, Beykent Ünv. Endüstri Ürün Tasarımı Böl. Öğr. Üyesi Melis Oğuz, İstanbul Ünv. Tuğçe Uzun Kocamış, belediye birim müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Serginin açılış konuşmasını yapan KEYEM Müdürü Doç. Dr. Yasemin Çakırer Özservet, Ümraniye Belediyesi’nin projeye büyük katkı sağladığını, bu tür projelerin yerel yönetimin desteği ile daha başarılı sonuçlar verdiğini ifade ederek Ümraniye Belediyesinin katkılarından dolayı Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a teşekkür etti.

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk sergi açılışında bir konuşma gerçekleştirerek; “Gençlerin daha iyi yetişmesi vizyon sahibi olması için çalışmalar yapıyoruz. Yıl boyunca çocuk ve gençlere yönelik yüzlerce proje hayata geçiriyoruz. Bu çalışmalardan biri olan TÜBİTAK tarafından finanse edilen “İstanbullu Çocukların Kente ve Doğaya Uyumu”projenin sergi açılışına hoş geldiniz” diyerek açılış kurdelesini öğretmenler ve öğrenciler ile birlikte kesti. Açılışın ardından Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk, KEYEM Müdürü Doç. Dr. Yasemin Çakırer Özservet ile birlikte sergiyi gezdi.

 

Tarih : 20 Kasım 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari