PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye’de Binlerce Kişi İftar Sofrasında Buluştu Ümraniye'de Binlerce Kişi İftar Sofrasında Buluştu
Ümraniye Belediyesi, tarafından verilen mahalle iftarları Necip Fazıl ve Esenşehir Mahalleleri ile devam etti. Mahalle sakinleri, Başkan Hasan Can’ın da katıldığı iftar sofrasında hep birlikte dua ederek oruçlarını açtı.

Ümraniye Belediyesi, tarafından verilen mahalle iftarları Necip Fazıl ve Esenşehir Mahalleleri ile devam etti. Mahalle sakinleri, Başkan Hasan Can’ın da katıldığı iftar sofrasında hep birlikte dua ederek oruçlarını açtı.

Her yıl binlerce Ümraniyeliyi bir araya getiren geleneksel sokak iftarlarının bu kez konukları Necip Fazıl ve Esenşehir Mahalle sakinleri oldu. Yavuz Selim Cami’nin önünde binlerce kişinin katıldığı iftar programına Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı. İftar programı Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

AK Parti Ümraniye Necip Fazıl Mahalle Başkanı Zihni Özdemir kısa bir selamlama konuşması yaparak ilçedeki hizmetlerinden dolayı Başkan Hasan Can’a teşekkürlerini sundu.

Programda bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu,   “Rabbim tutmuş olduğumuz oruçlarımızı kabul etsin. Allah bin aydan daha hayırlı olan kadir gecemize ulaşmayı nasip eylesin. Belediyemiz tüm mahallelerde olduğu gibi bugünde sizleri bizi iftar sofrasında bir araya getirdi. Ümraniye Belediyesinin hizmetlerine de değinen Eminmollaoğlu,  “Göreve geldikten sonra Belediye Başkanımız Ümraniye’nin vizyonunu, vitrinini değiştirdi dolayısıyla kendisine ilçemizdeki hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. Türkiye’nin gelişimine değinerek konuşmalarını sürdüren Eminmollaoğlu, “Türkiye güçlenince masum ve mazlum coğrafyadaki kardeşlerimiz sevindi. Diğer sözde büyük Avrupa ülkeleri, ülkemizi çekemiyorlar. Siyasi, politik ekonomik her yönden ülkemizin üstüne oyunlar oynuyorlar. Bizler bir olduktan sonra asla başaramayacaklar” dedi.  Konuşmalarını sürdüren Eminmollaoğlu, “24 Haziran seçimleri sadece Türkiye’nin değil masum ve mazlum coğrafyanın seçimidir, milletimiz en güzel cevabı vererek Cumhurbaşkanımıza sahip çıkacaktır” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, programda gerçekleştirdiği konuşmada, “Allah’ın rahmeti, bereketi hepimizin üzerine olsun.  Ramazanın başında bu yana bu sofralar kuruyor. Çok şükür bu sofralar 14 senedir kuruluyor. Bu Rabbimizin bize halkımıza hizmet için verdiği bir fırsat bir imkandır. Çünkü Rabbimiz bir kuluna hayır murat ederse o kulunu hayır işlerde istihdam eder. Rabbim bizlere, sizlere memleketimize doğup büyüdüğümüz vatanımıza hizmet etme gibi şerefi nasip etti. Çok şükür sizler 14 senedir Ümraniye’de, İstanbul’da bizi ve Türkiye’de Recep Tayyip Erdoğan’ı baş tacı ettiniz. Rabbim hepinizden razı olsun” dedi. Yapılanlar yapılacakların teminatı olduğu söyleyen Başkan Hasan Can, “Milletimiz 12 seçim boyunca akla karayı ayırt etti ve taş üstüne taş koyan bir hizmet anlayışını baş tacı etti” dedi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile ilgili konuşmalarını sürdüren Başkan Hasan Can, “15 yıl boyunca bu milletin temiz, helal oylarıyla mevcut hükümetimiz bugünkü eski sisteme rağmen Türkiye’yi 80 yılda geldiği mesafeyi 15-16 senede dörde beşe katlayan icraatlar yapmıştır. Kazanan millettir, kazanan memlekettir” dedi. Türkiye’nin kalkınması için 24 Haziran seçimlerinin önemine vurgu yapan Başkan Hasan Can tüm bunların teşekkürü ise bize bu güzel huzurlu ortamı sağlayan insanları yeniden göreve getirmekten geçiyor dedi. Türkiye inşallah daha hızlı kalkınacak” dedi.  Başkan Hasan Can son olarak “Kadir Gecemiz, Ramazan Bayramımız ve 24 Haziran seçimlerimiz mübarek olsun. Oruçlarımız kabul geceniz mübarek olsun” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Program Ezan-ı Muhammedi’nin okunup oruçların açılmasıyla son buldu.

İftar programından sonra Başkan Hasan Can Yavuz Selim Cami cemaatiyle bir araya gelerek çay içip sohbet etti.

Tarih : 08 Haziran 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari