PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye’de Bereketli İftar Sofraları Kurulmaya Devam Ediyor! Ümraniye'de Bereketli İftar Sofraları Kurulmaya Devam Ediyor!
Ümraniye Belediyesinin geleneksel hâle gelen sokak iftarları devam ediyor. Bu kapsamda; Armağanevler ve Site Mahalleleri için Sırt Sokak üzerinde binlerce kişiye iftar verildi.

Ümraniye Belediyesinin geleneksel hâle gelen sokak iftarları devam ediyor. Bu kapsamda; Armağanevler ve Site Mahalleleri için Sırt Sokak üzerinde binlerce kişiye iftar verildi.

Her yıl binlerce Ümraniyeliyi bir araya getiren geleneksel sokak iftarları devam ediyor. Bu kapsamda; Armağanevler ve Site Mahalleleri için Sırt Sokak üzerinde gerçekleşen iftara; Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; AK Parti İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

Kur’an tilaveti ile başlayan iftar program protokol konuşmalarıyla devam etti.

AK Parti Armağanevler Mahalle Başkanı Metin Değirmen kısa bir selamlama konuşması yaparak, Başkan Hasan Can’a mahallelerine yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ederek hayırlı Ramazanlar diledi.

Programda bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Nurettin Yekeler “Öncellikle Rabbim tuttuğunuz oruçları kabul etsin, bizi bu güzel aya ulaştıran Rabbime hamd olsun” dedi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, programda gerçekleştirdiği konuşmada “Hepinize hayırlı iftarlar, Allah tuttuğunuz oruçları ve ettiğiniz duaları kabul etsin. Ne güzel şu sofralarda kardeşçe oturup birlik beraberlik içinde iftarlarımızı açıyoruz. Bugün Ümraniye’nin 8-9 noktasında iftar programı var” dedi. 24 Haziran seçimlerinden de bahseden Başkan Hasan Can, ülkenin son 15 yıldaki gelişiminin 80 yıldakinden çok daha fazla olduğunu söyledi. “Sahip olduğumuz nimetlerin kadrini bilmemiz lazım. Allah bizleri gördüğümüz bu güzelliklerden mahrum etmesin” diyen Başkan Hasan Can, “Şimdiden yaklaşan Kadir Gecenizi ve bayramınızı kutluyorum” dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci “Bizleri Ramazan ayına kavuşturan Allah’a şükürler olsun. Artık Ramazan ayının son on gününe girdik. Allah bizleri önce Kadir Gecesine sonra da Ramazan Bayramına kavuştursun” dedi.

Program Ezan-ı Muhammedi’nin okunup oruçların açılmasıyla son buldu.

Tarih : 06 Haziran 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari