PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye’de Aşure Kazanları Kaynamaya Devam Ediyor! Ümraniye'de Aşure Kazanları Kaynamaya Devam Ediyor!
Ümraniye Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Muharrem ayında binlerce kişiye aşure dağıtıyor. Bu kapsamda gerçekleşen aşure dağıtım programlarından üçü; bugün M. Fevzi Çakmak Camii, Dudullu Meydanı ve Ömer Faruk Darende Camiinde gerçekleşti.

Ümraniye Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Muharrem ayında binlerce kişiye aşure dağıtıyor. Bu kapsamda gerçekleşen aşure dağıtım programlarından üçü; bugün M. Fevzi Çakmak Camii, Dudullu Meydanı ve Ömer Faruk Darende Camiinde gerçekleşti.

Ümraniye Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da aşurenin bereketini ilçedeki vatandaşlarla paylaşıyor. 17 noktada 60 kazan kaynatıp aşure dağıtan Ümraniye Belediyesi; bugün de M. Fevzi Çakmak Camii, Dudullu Meydanı ve Ömer Faruk Darende Camiindeki aşure dağıtım programlarında binlerce kişiye aşure dağıttı. Programlara; Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Mesut Özdemir, Hakan Karataş ve Maliki Ejder Batur, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları Ebru Saraçoğlu, İmdat Köseoğlu ve Nurettin Yekeler, Kızılay Ümraniye Şube Başkanı Ali Şentürk, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri,  muhtarlar, AK Parti Ümraniye Mahalle Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, Muharrem ayının öneminden bahsederek, Kerbela hadisesini anlattı ve tarihten ibret alınması gerektiğini dile getirdi. Millî birlik ve beraberliğin önemini anlatan Özdemir; “Bu aşurelerin birliğimize ve dirliğimize vesile olmasını Rabbim’den niyaz ediyorum, Allah kıldığımız namazları kabul etsin, ahirete göçmüş olan kardeşlerimize rahmet etsin” dedi.

Programlarda vatandaşlarla bir araya gelen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can; “Muharrem ayı ve hicrî yılbaşınız mübarek olsun. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin. Rabbim emniyet güçlerimizin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yardımcısı olsun” dedi. Muharrem ayının önemine değinen Başkan Hasan Can, aşure dağıtım programlarını anlatarak “60 kazan aşure kaynatıyoruz, aşurelerimiz birliğimize vesile olsun” dedi. Bosna-Hersek’teki kardeş şehirleri Fojnica’da ve Bosna’nın çeşitli yerlerinde her yıl aşure ikramlarında bulunduklarını söyleyen Başkan Hasan Can; bu yıl da aşurenin bereketini Boşnak kardeşleriyle paylaştıklarını söyledi. Başkan Hasan Can Kerbela hadisesinden bahsederek, “Rabbim İslam âlemine bir daha böyle bir hadise yaşatmasın, birliğimizi daim kılsın. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifalar olsun” dedi ve Besmele çekerek aşureleri vatandaşlara dağıttı.

Başkan Hasan Can; Dudullu Meydanı’ndaki aşure dağıtımının ardından mahalle esnafıyla ve Ömer Faruk Darende Camiindeki aşure dağıtımdan sonra cami cemaatiyle bir araya gelerek; vatandaşlarla sohbet etti.

Ümraniye Belediyesi her gün yüzlerce Ümraniyeliye aşure ikram etmeye devam edecek.

 

Tarih : 04 Ekim 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari