PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye’de Anneler Günü Kutlandı Ümraniye'de Anneler Günü Kutlandı
Ümraniye Kaymakamlığı ve Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda Anneler Günü kutlama programı düzenlendi.

Ümraniye Kaymakamlığı ve Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda Anneler Günü kutlama programı düzenlendi.

Anneler Günü kutlama programı Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a vekaleten Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan’ın katılımıyla gerçekleşti. Ümraniye Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri, şehit ve gazi yakınları, okul müdürleri, okul aile birliği üyeleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Halide Edip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin düzenlediği Anneler Günü programı saygı duruşu ve İstiklâl Marşının okunmasıyla başladı. Ardından öğrenciler koro eşliğinde anneler gününe özel şarkı söyleyerek izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.

Programda kısa bir konuşma gerçekleştiren Halide Edip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Vekili Ahmet Arslan, Anneler Gününün önemine değinerek tüm annelerin anneler gününü kutlayarak konuşmasını sonlandırdı.

Ardından selamlama konuşması yapan Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, “Anneler Günü 365 gündür ve tek bir güne sığdırılamaz. Ailenin kurucusu kadındır. Burada bulunan şehit annelerine baş sağlığı diliyor, ellerinden öpüyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

Anneliğin kutsal bir görev olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan, “Annelik çok önemli bir görevdir. Annelerimize iyi davranarak kalplerini kırmamız gerekir” dedi. Peygamber Efendimiz (s.a.v)‘in “Cennet annelerin ayakları altındadır” hadisini hatırlatarak konuşmasını sürdüren Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan, “Ümraniye Belediye Başkanımız Hasan Can Bey’in sizlere selamlarını iletiyorum” dedi. Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan son olarak programda emeği geçen okulları tebrik etti. Ardından şehit annelerine rahmet dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Tarih : 14 Mayıs 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari