PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı Ümraniye'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı
Ümraniye Kaymakamlığı ve Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Ümraniye Şehit Erol İnce Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için program düzenlendi.

Ümraniye Kaymakamlığı ve Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Ümraniye Şehit Erol İnce Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için program düzenlendi.

Düzenlenen programa Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

30 Ağustos Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yunus Kurtuluş, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirerek, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.

Kısa bir konuşma yapan Ümraniye İlce Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, “Temennimiz, kadınıyla, erkeğiyle herkesin huzur için yaşamına devam etmesidir. Bu vesileyle kadınlar gününüzü kutluyorum” dedi.

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk selamlama konuşması yaparak, “Elhamdülillah ay yıldızın sancağın altında rabbimize inanarak yaşıyoruz ve böyle yaşayabilmek için de gereken her türlü mücadeleyi veriyoruz, vermeye çalışıyoruz” dedi. Tarihimiz, hergün bir mücadeleyle diyen Türkân Öztürk, “Dünya’da bir şeyler değişecekse; mutlaka vicdanın süzgecinden geçerek, insan ve toplumun faydasına en önemlisi de Allah'ın rızasına uygun olarak gerçekleşmesidir. Bunun içinde herkesin üzerine düşeni yapması gereklidir” dedi.

Ayet ve hadislerle örnek vererek konuşmasına devam eden Türkân Öztürk, “Kadın ve erkek olarak hiçbirimizin üstünlüğü yok, hepimiz eşitiz” dedi. Genç kızlara tavsiyelerde de bulunan Türkân Öztürk, “Nasıl bir öğrenci olabilirim öğretmenime karşı, nasıl bir evlat olabilirim aileme karşı ve nasıl bir vatandaş olabilirim vatanıma karşı diye düşünmelisiniz. Hedeflerinize odaklanarak yolunuza devam etmelisiniz. Hayata dair, öbür dünyaya dair idealleriniz olunca zor görünen şeylerin aslında zor olmadığını gördüğünüz zaman ise hayatınız rahatlıyor. Çünkü hayali olan, onun peşinden koşar ve ona ulaşır” dedi. “Bu tür günleri sorgulama günü olarak düşünüyorum” diyen Türkân Öztürk, “Rabbim sizlere hayırlı bir eş, hayırlı bir evlat ve hayırlı bir vatandaş olmayı nasip etsin. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, “Kadınlarımız, toplumumuzun her alanında layıkıyla görev alıyorlar. Bu vesileyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.

 

 

 

Tarih : 08 Mart 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari