PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye’de 15 Temmuz Şehitleri Anıldı Ümraniye'de 15 Temmuz Şehitleri Anıldı
Ümraniye Şehit Erol İnce Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 15 Temmuz Demokrasi Ve Millî Birlik Günü Anma Programı düzenlendi.

Ümraniye Şehit Erol İnce Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 15 Temmuz Demokrasi Ve Millî Birlik Günü Anma Programı düzenlendi.

Ümraniye Şehit Erol İnce Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen programa; Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu’na vekaleten Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Ümraniye Belediyesi 1. Başkan Vekili Hüseyin Erdoğdu, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü Murat Çakır, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Ebru Saraçoğlu, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, gaziler, şehit yakınları ve çok sayıda öğrenci katıldı. Program öncesi tüm protokol, 15 Temmuz sergisini gezdi. 15 Temmuz Şehitleri olmak üzere tüm şehitler adına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Ümraniye İmam-ı Azam Cami İmam Hatibi Osman Osmanoğlu’nun Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam etti.

Programda bir konuşma yapan Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, “15 Temmuz vatan, millet, bayrak ve bu ülkenin yarınları için planlanan en büyük ihanet girişimidir. Ancak kahraman vatandaşlarımızın vatanına sahip çıkmasıyla bu hain darbe girişimi bertaraf edilmiştir. Bundan sonra daha dikkatli olmalıyız. Gençlerimize, 15 Temmuz’u ihanet gecesi olarak değil, kahramanlık destanı olarak anlatalım” dedi.

“Bu milleti tanımak için geçmiş tarihin sayfalarına bakmak gereklidir” diyen Ümraniye Belediyesi 1.Başkan Vekili Hüseyin Erdoğdu yaptığı konuşmasında, geçmişten günümüze kadar olan savaşlardan ve Türk Milleti’nin gösterdiği kahramanlıktan bahsetti. “Tarih boyunca boynunu hiç bükmeyen bir milletin evlatlarıyız” diyen Erdoğdu, “Böylesine anlamlı bir programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Rabbim şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa versin” diyerek konuşmasını noktaladı.

Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu ise, 15 Temmuz günü yaşanan kahramanlığa vurgu yaparak, “Kendi tankını ve tüfeğini yapabilen genç nesiller yetiştirmeliyiz” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından gazi ve şehit ailelerine ağaç dikim sertifikası, Bayrak ve Kur’an-ı Kerim takdim edildi.

 

Tarih : 29 Eylül 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari