PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye’de 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü Kutlandı Ümraniye'de 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü Kutlandı
Ümraniye Belediyesinin ev sahipliğinde Hekimbaşı Çardak Restoran’da 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü Kutlandı. Programa Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Karataş da katıldı.

Ümraniye Belediyesinin ev sahipliğinde Hekimbaşı Çardak Restoran’da 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü Kutlandı. Programa Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Karataş da katıldı.

Çardak Restoranda gerçekleşen kutlama programına; Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Karataş, Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can, Ümraniye Kızılay Şube Başkanı Ali Şentürk ve Kızılay Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezi Müdürü İlhan Birinci ile çok sayıda gönüllü kan bağışçıları katıldı.

14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü hakkında bilgi vererek konuşmalarına başlayan Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can daha sonra Kızılay’ın çalışmalarından bahsederek, çalışmalarından dolayı Kızılay yetkililerini kutladı. Ardından programa ev sahipliği yapmasından dolayı Ümraniye Belediyesine ve Başkan Hasan Can’a teşekkürlerini sundu.

Kızılay’ın çalışmalarını takdir ederek konuşmasına başlayan Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Karataş, “Ülkemizde, dünya bazında en çok yardımda bulunan ülkelerin başında geliyor. Bizlerde sizlerle ve kan bağışçılarımızla gurur duyuyoruz” dedi. Ümraniye Belediyesinin Başkan Hasan Can’ın önderliğinde ilçeye 450’ye yakın kalıcı eser kazandırdıklarını ifade ederek, “Kalıcı eserlerimizin birçoğunu Sivil Toplum kuruluşlarına yapmış olduğumuz hizmetlerdir. Bu anlamda gerek sağlık hizmetleri, gerek eğitim hizmetleri gibi kuruluşlara Ümraniye Belediyesi olarak katkılarımızı sürdürüyoruz” dedi. Başkan Yardımcısı Hakan Karataş kan bağışlarını tebrik ederek konuşmasını sonlandırdı.  

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu ise Kızılay’ın çalışmalarından bahsetti. Ardından 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Gününü kutlayarak konuşmasını sonlandırdı.

Tarih : 20 Haziran 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari