PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Müftüsü İlyas Yılmaztürk İçin Veda Programı Düzenlendi Ümraniye Müftüsü İlyas Yılmaztürk İçin Veda Programı Düzenlendi
3 buçuk yıldır Ümraniye’ye hizmet eden Müftü İlyas Yılmaztürk’ün Karabük İl Müftülüğü’ne atanması münasebetiyle Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye Kaymakamlığı tarafından Ümraniye Belediyesi Nikah Sarayı’nda veda kahvaltısı düzenlendi.

3 buçuk yıldır Ümraniye’ye hizmet eden Müftü İlyas Yılmaztürk’ün Karabük İl Müftülüğü’ne atanması münasebetiyle Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye Kaymakamlığı tarafından Ümraniye Belediyesi Nikah Sarayı’nda veda kahvaltısı düzenlendi.

Programa, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Müftü İlyas Yılmaztürk, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, İstanbul Emekli İl Müftüsü Rahmi Yar, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü Murat Çakır, Ümraniye Din Görevlileri Dernek Başkanı Ramazan Eraslan, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Komşu İlçelerden Müftüler, Meclis Üyeleri, muhtarlar, STK Temsilcileri, Cami İmam ve Hatipleri, Din Görevlileri ve belediye birim müdürleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Ümraniye Eski Müftüsü İlyas Yılmaztürk, “Birlikte Ümraniye’de görev yapmaktan onur duyduğum gönüldaş dostlarım hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Benim için tertip edilen bu veda kahvaltısı için başta Kaymakamımıza ve belediye başkanımıza geldiğim ilk günden beri her zaman destek olup hiç bir talebimizi geri çevirmedikleri için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ümraniye Din Görevlileri Dernek Başkanı Ramazan Eraslan, Ümraniye Cami Gençlik Kolları Koordinatörü Şükrü Şahin ve Haseki Eğitim Merkezi Öğretim Üyesi Ali Rıza Temel kısa birer selamlama konuşması yaparak, Müftü İlyas Yılmaztürk’e, Ümraniye’ye yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederek yeni görevinde başarılar dilediler.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Karabük İl Müftülüğüne atanan İlyas Yılmaztürk Hocamıza, yeni görevinde başarılar diliyorum. Bugün burada bir veda kahvaltısında bir araya geldik. Hamd olsun Ümraniyemize gelen kardeşlerimizin daha üst görevlere giderek ayrılması bizleri mutlu ediyor. Bu şehre birlikte mesai harcadığımız, hizmet ettiğimiz üst görevlere atanan tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Bu makamlar geçicidir bizler için en büyük rütbe Yüce Rabbimizin bizim için ‘Halis kulum’ demesidir. Rabbim rızasına razı işler yapmayı hepimize nasip etsin. İlyas Hoca ile beraber 3,5 sene birlikte güzel görevler yaptık. Elimizden geldiğince görevimiz olsun olmasın her anlamda destek olduk, hizmet ettik. İlyas Yılmaztürk Hocamıza yeni görevinde üstün başarılar diliyorum. Ramazan-ı Şerifiniz şimdiden mübarek olsun. İnşallah bu Ramazanın sonunda bayram edeceğiz. 24 Haziran da sandığa gidecek olan bu millet için ikinci bir bayram olacaktır” dedi. Başkan Hasan Can konuşmasının ardından İlyas Yılmaztürk’e Besmele-i Şerif’in yazılı olduğu bir tablo takdim etti.

Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu ve Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız kısa birer selamlama konuşması yaparak, yeni görevine atanan İlyas Yılmaztürk’e üstün başarılar dilediler. Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Müftü İlyas Yılmaztürk’e vav harfi işlemeli cam vazo hediye etti.

Program son olarak STK temsilcilerinin Müftü İlyas Yılmaztürk’e hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.


Tarih : 12 Mayıs 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari