PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Kent Konseyi Kadın Meclisi Ümraniye Belediyesi Kültür Sanat Merkezinde Buluştu Ümraniye Kent Konseyi Kadın Meclisi Ümraniye Belediyesi Kültür Sanat Merkezinde Buluştu
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın eşi Saliha Can’ın konuşmacı olduğu toplantıda, Ümraniye Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri bir araya geldi.

 

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın eşi Saliha Can’ın konuşmacı olduğu toplantıda, Ümraniye Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri bir araya geldi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın eşi Saliha Can’ın konuşmacı olarak katıldığı programa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Fatma Şentürk, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk ve Sibel Şenocak ile Kent Konseyi Kadın Meclis Üyeleri katıldı.

Ümraniye Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Fatma Şentürk, kadın hakları ile alakalı konuşmasını gerçekleştirmesinin ardından 28 Şubat’ta yaşanan başörtüsü zulmü konulu slayt gösterimi yapıldı.

Programda yaptığı konuşmada Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk, “28 Şubat bir neslin geleceğine zincir vurulduğu gündür. Rabbim bize o günleri bir daha yaşatmasın” dedi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın eşi Saliha Can konuşmacı olarak katıldığı 28 Şubat konulu programda, 28 Şubat’ta yaşanan zulme değindi. Saliha Can, “Ailemde bilhassa bu zulüm yüzünden okuyamamış bir sürü kızımız var. Bu kızlarımız sadece inandıkları gibi yaşamak istediler. Her görüşten insan olabiliriz, önemli olan ayrıştırılmamaktır” dedi. Saliha Can, “28 Şubat bir neslin üzerinden silindir gibi geçti. Rabbim bizlere o günleri bir daha göstermesin ve vatanımızı muhafaza buyursun” diyerek konuşmasına son verdi.

Programın sonunda Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Fatma Şentürk, Saliha Can’a çiçek takdim etti. Saliha Can da teşekkür etti ve çiçeği tüm 28 Şubat mazlumları adına aldığını sözlerine ekledi.

Tarih : 28 Şubat 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari