PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Kent Konseyi 2.Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı Ümraniye Kent Konseyi 2.Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı
Ümraniye Kent Konseyi 2015 yılı 2.Olağan Genel Kurul Toplantısı, Mehmet Akif Kültür ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleşti...

Ümraniye Kent Konseyi 2015 yılı 2.Olağan Genel Kurul Toplantısı, Mehmet Akif Kültür ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleşti.

Ümraniye Kent Konseyi, 30 Aralık tarihinde 2.Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı Mehmet Akif Kültür ve Eğitim Merkezi’nde düzenledi. Toplantıya Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erdoğdu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu ve yönetimi, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Bilgin, Kent Konseyi Spor Komisyon Başkanı Müdürü Muhammed Kılıç, Kent Konseyi Kıdemli Hemşehriler Meclis Başkanı Zeki Özen, Engelli Meclisi Başkanı Mücahide Delman Gökçe, Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Firdevs Gül Yıldırım, AK Parti Ümraniye İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Yasin Çakar, belediye başkan yardımcısı Mustafa Küçükkapdan, belediye birim müdürleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Kent konseyinin görevlerinden bahseden Ümraniye Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erdoğdu,“2016 yılında daha üretken  ve aktif çalışmalarımızla yolumuza devam edeceğiz” dedi. Kent konseyinin 2015 yılında yaptığı faaliyetleri içeren sunumun izlenmesinin ardından, dilek ve temenniler dile getirilerek, fikir alışverişinde bulunuldu. Genel kurul toplantısında, divan başkanlığına sunulan önerge ile oylamaya geçildi. Oylama sonucu, Ümraniye Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanlığı’na Kaan Şekercioğlu seçildi.

Duygu ve düşüncelerini ifade eden Kaan Şekercioğlu; “Ümraniye’nin bir genci olarak, Ümraniye’de kendi ayakları üzerinde duran, geçmişini unutmayan, geleceğini kültürel ve ahlaki değerlerle planlayan bir gençlik yapılanması ve duruşu sergilemek istiyoruz. Bugüne kadar desteğini esirgemeyen Sayın Belediye Başkanımız Hasan Can Beyefendiye ve Kent Konseyi Başkanımız Hüseyin Erdoğdu’ya ve yürütme kurulu katılımcılarına teşekkür ediyorum” dedi.  

Kent konseyinin hayırlara vesile olmasını dileyerek söze başlayan AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu, “Ümraniye Belediyesi’nin yapmış olduğu faaliyetler hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar için kent konseyi önemli bir mekanizmadır. Belediye Başkanımız Hasan Can Bey de, her yıl belediye müdürlerine görev veriyor. Ümraniye’nin sokakları geziliyor, vatandaşların sorunları dinlenerek, gerekli müdahaleler yapılıyor” dedi. Öte yandan Ümraniye Belediyesi ve Hasan Can Başkanımız 2004 yılından bu yana Ümraniye’de çok köklü değişimler yaparak, 300’ü aşkın kalıcı eser kazandırdı. İhtiyaç sahibi, engelli, yetim ve öksüzlerin yanında oldu. Kültür etkinlikleri ile binlerce vatandaşı aynı platformlarda buluşturdu. Ümraniye’de yaşayan vatandaşların görüşleri dikkate alınarak yapılan bu çalışmalar, belediyenin imkânlarıyla da birleştirilerek, hizmet verilmeye devam ediliyor. Gerek bu hizmetler için, gerekse bu hizmetleri yaparken, Ümraniye’mize hiçbir borç yükü getirmeyen, Değerli Başkanımız Hasan Can Bey’e ve ekibine teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını noktaladı.

Tarih : 31 Aralık 2015
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari