PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesinin Ağırladığı Bosnalı Öğretmen ve Öğrenciler Ülkelerine Döndü Ümraniye Belediyesinin Ağırladığı Bosnalı Öğretmen ve Öğrenciler Ülkelerine Döndü
Ümraniye Belediyesinin, Bosna’da Türkçe eğitimi alan Bosnalı öğrencilere yönelik olarak hem Türk kültürünü tanıtmak hem de Türk dili için pratik yapmalarını sağlamak amacıyla düzenlediği program sona erdi.

Ümraniye Belediyesinin, Bosna’da Türkçe eğitimi alan Bosnalı öğrencilere yönelik olarak hem Türk kültürünü tanıtmak hem de Türk dili için pratik yapmalarını sağlamak amacıyla düzenlediği program sona erdi.

Ümraniye Belediyesi Bosna ile kültürel faaliyetlerini güçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda ülkelerinde Türkçe eğitimi alan Travnik, Gornji Vakuf ve Fojnicalı öğrencilere ve onlara eşlik eden öğretmenlere Ümraniye Belediyesi tarafından 9 günlük bir program düzenlendi. Program kapsamında Bosnalı öğrenciler İstanbul ve Bursa’da birçok tarihî yeri gezme ve Türk kültürünü yakından tanıma fırsatı buldular. Ümraniye’de, Ümraniye Belediyesi Hizmet Binasını gezerek Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ile tanışan Bosnalı öğrenciler ayrıca Ümraniye’de bulunan kültür merkezlerini ziyaret ederek Çanakkale çizgi filmini izlediler. Ümraniye Belediyesinin düzenlemiş olduğu Okçuluk ve Tahta Baskı Kurslarına katılan öğrenciler keyifli vakit geçirdi. Düzenlenen geziler ve ziyaretler kapsamında öğrenciler İstanbul’da; Çamlıca, Topkapı Sarayı, Gülhane Parkı, Sultanahmet Camii, Ayasofya Camii, Kapalı Çarşı, Şerefiye Sarnıcı, Beşiktaş Camii, Dolmabahçe, Kız Kulesi, Ortaköy, Salacak, Darıca Hayvanat Bahçesi, Şelale Park, Panorama 1453, Fatih Camii gibi birbirinden güzel mekânları gezerek keyifli vakit geçirdiler. Folklor etkinliğine katılarak Türk kültürü hakkında bilgi sahibi olan öğrenciler boğaz turuna da katıldılar. Ümraniye’de düzenlenen 15 Temmuz etkinliklerine katılan Bosnalı öğrencilere 15 Temmuz’da yaşananlar ile ilgili bilgi verildi. 15 Temmuz’da yaşananları öğrenen ve duygu dolu anlar yaşayan öğrencilere millet ve ümmet olmanın bilinci aşılandı. Program kapsamında Bursa’ya da giden Bosnalı öğrenciler Cumalıkızık, Tophane, Ulu Camii, Mudanya, İznik Ayasofya Camii gibi birbirinden güzel ve tarihî mekânları gezerek keyifli vakit geçirdiler.

Program boyunca öğrencilerin tüm ihtiyaçlarının karşılanması hususunda özverili davranan Ümraniye Belediyesi, Bosnalı öğrencilerin Türkiye’den memnun ayrılmasını sağladı.

9 gün boyunca Türkiye’de ağırlanan Bosnalı öğrenciler ve öğretmenler veda ve teşekkür etmek için Başkan Hasan Can’ı makamında ziyaret ettiler. Gerçekleşen ziyarette memnuniyetlerini ifade eden Bosnalı öğrenciler ve öğretmenler Başkan Hasan Can’a teşekkür ettiler. Bosnalı öğrencilere nasihatlerde bulunan Başkan Hasan Can ise öğrencilere İstanbul’a tekrar geldikleri takdirde kendilerine kapılarının her zaman açık olduğunu belirtti ve nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Türkiye’den son derece memnun ayrılan Bosnalı öğrenciler ve öğretmenler ülkelerine dönerken duygulu anlar yaşandı.

Tarih : 19 Temmuz 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari