PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi’nden Eğitime Bir Kalıcı Eser Daha! Ümraniye Belediyesi'nden Eğitime Bir Kalıcı Eser Daha!
Ümraniye Belediyesinin katkılarıyla İş Adamı Can Gür tarafından Huzur Mahallesinde yaptırılacak olan Can Gür İlkokulun temel atma töreni AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş ve Başkan Hasan Can’ın katılımıyla gerçekleşti.

Ümraniye Belediyesinin katkılarıyla İş Adamı Can Gür tarafından Huzur Mahallesinde yaptırılacak olan Can Gür İlkokulun temel atma töreni AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş ve Başkan Hasan Can’ın katılımıyla gerçekleşti.

14 yılda 400’ün üzerinde kalıcı esere imza atan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, eğitim alanındaki çalışmalarına ve yatırımlarına devam ediyor. Ümraniye Belediyesinin katkılarıyla İş Adamı Can Gür tarafından Huzur Mahallesi’nde yaptırılacak olan Can Gür İlkokulu’nun temel atma törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Eşi Saliha Can’ın yanı sıra; Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen,  Bağışçı Can Gür, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.  Program Kur’an tilaveti ve Ümraniye Belediyesi Mehteran Takımının gösterisi ile başladı. Ardından İstiklal Marşı okundu ve Saygı Duruşunda bulunuldu.

Temeli atılan Huzur Mahallesi Can Gür İlkokulu; bodrum kat, zemin kat, 1. normal kat, 2. normal kat ve 3. Normal kattan oluşuyor. Toplam 5.214 metre kare kapalı alana sahip olan ilkokulda; 26 derslik, 5 anaokulu dersliği, 1 okul öncesi eğitim, 2 laboratuar (Fen Bilimleri ve Bilişim), çok amaçlı salon, spor salonu, kütüphane, yemekhane ve bir kantin bulunuyor.

Huzur Mahalle Muhtarı Aziz Tıkır ve AK Parti Huzur Mahalle Başkanı Seyfettin Arabacı birer selamlama konuşması yaparak,  ilçede bulunan tüm mahallelere olduğu gibi Huzur Mahallesi’ne de yaptığı hizmetlerinden dolayı Başkan Hasan Can’a teşekkür etti.

Bağışçı Can Gür, konuşmasına eğitim ve öğretimin önemine vurgu yaparak başladı. Gür, “Yeni nesillere sağladığımız bu imkânlarla yarınlara daha sağlam ilerleyecek olmalarından dolayı gurur duyuyorum. Bu gururu yaşamamızı sağlayan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen kısa bir konuşma yaparak, “Bir ülkenin refahı ve gelişmişliği eğitimle doğru orantılıdır” dedi. Gökçimen, 15 yılda eğitimle ilgili gelinen noktaya değinerek, temeli atılan ilkokulun hayırlı olması temennisinde bulundu.  

Daha sonra söz alan Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur, “Temelini atacağımız bu güzel eserimiz Ümraniyemize hayırlı olsun diyerek, okulun teknik özellikleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Batur, “İnsanımızın faydalanacağı ne varsa yapmaya, eserler üretmeye göreve geldiğimiz ilk günden beri devam ediyoruz dedi ve herkese iyi bayramlar diledi.

Temel atma töreninde bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Ümraniyemizde yapmadığımız muhtarlık binası, aile sağlığı merkezi kalmadı. İlçemizde 14 yılda imar planlarının tamamını bitirdik” dedi. 2b arazileri hakkında da bilgi veren Başkan Hasan Can, herkesin tapu almasını sağladık. İnşallah 2b planlarını tamamladığımızda Ümraniye’de plansız hiçbir yer kalmamış olacak” dedi.

14 yılda 400’ün üzerinde kalıcı eseri fakir ve fukaranın duasıyla yaptıklarının altını çizen Başkan Hasan Can, “İlçemizde 3 adet sosyal marketimiz var. İhtiyaç sahipleri bu sosyal marketlerden verilen sosyal destek kartı ile dilediklerince alışveriş yapabiliyor. Allah tüm bu güzellikleri daim eylesin. Bu vesileyle yaklaşan Kadir gecenizi ve Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor, 24 Haziran seçimlerinde inşallah demokrasi bayramını da yaşayacağız. Milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Son olarak Başkan Hasan Can, “Bağışçı Can Gür’e desteklerinden ötürü teşekkür etti.  Konuşmasının ardından Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili ve Adayı Mustafa Ataş ile birlikte Bağışçı Can Gür’e Ümraniye Belediyesi Meslek Edindirme Kurs Hocaları tarafından yapılan minyatür çalışma tablosu takdim etti.

Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu ise, “Eğitime yapılan yatırım, geleceğimize yapılan yatırımdır. Bu vesileyle okulumuzun hayırlı olmasını diliyor, bağışçı Can Gür Bey’e ve Başkan Hasan Can’a teşekkür ediyorum” dedi.

Programda bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş,  “Bu eserimizin Ümraniyemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bir toplumun oluşmasındaki en önemli faktörlerinden biriside eğitimdir. AK Parti iktidarımızda eğitime önem gösteriyor. 16 yılda 280 bin derslik yaptık. İnşallah önümüzdeki süreçte de daha güzel işlere imza atacağız” dedi. “Hepinizin şimdiden Kadir Gecesini ve Ramazan Bayramını kutluyorum” diyen Mustafa Ataş, “İnşallah 24 Haziran’da demokrasi bayramımız olur” diyerek konuşmasını bitirdi.

Ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, Başkan Hasan Can ve protokolün butona basmasıyla temel atma töreni sona erdi.

 

 

Tarih : 08 Haziran 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari