PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesinden “AK Kadın İstanbul Mahallesi- Arakan’a Yardım Evi’ni Uzat Projesi”ne Destek Ümraniye Belediyesinden “AK Kadın İstanbul Mahallesi- Arakan'a Yardım Evi'ni Uzat Projesi”ne Destek
AK Parti İstanbul Kadın Kollarının, “AK Kadın İstanbul Mahallesi” projesiyle, Arakanlı Müslüman kardeşlerimize yardım eli uzatıldı. Bu vesileyle, zulüm gören ve göçe zorlanan Arakanlı Müslüman kardeşlerimiz için “Arakan’a Yardım Evi’ni Uzat Kampanyası” kapsamında Ümraniye Hanımeli Çarşısı’nda, Ümraniye Belediyesi, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları ve Türk Kızılayı tarafından kermes açılışı gerçekleştirildi.

AK Parti İstanbul Kadın Kolları’nın, “AK Kadın İstanbul Mahallesi” projesiyle, Arakanlı Müslüman kardeşlerimize yardım eli uzatıldı. Bu vesileyle, zulüm gören ve göçe zorlanan Arakanlı Müslüman kardeşlerimiz için “Arakan’a Yardım Evi’ni Uzat Kampanyası” kapsamında Ümraniye Hanımeli Çarşısında, Ümraniye Belediyesi, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları ve Türk Kızılayı tarafından kermes açılışı gerçekleştirildi.

AK Parti İstanbul Kadın Kolları, “AK Kadın İstanbul Mahallesi” projesiyle zulüm gören ve göçe zorlanan Arakanlı Müslüman kardeşlerimize yardım eli uzattı. Proje kapsamında Bangladeş’te 200 evden oluşacak “AK Kadın İstanbul Mahallesi” kurulması hedefleniyor. Bu kapsamda Ümraniye Belediyesi ile AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları tarafından ve Türk Kızılayı dâhil olmak üzere STK’ların da desteğiyle Arakanlı Müslüman kardeşlerimiz için “Arakan’a Yardım Evi’ni Uzat Kampanyası” kapsamında Ümraniye Hanımeli Çarşısında kermes açılışı gerçekleştirildi. Kermes açılışına Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Eşi Saliha Can'ın yanı sıra;  Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu ve Eşi Gülendam Eminmollaoğlu, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Emine Uzun Büyükkaymaz, Ümraniye Belediye Meclis 1. Başkan Vekili Hüseyin Erdoğdu, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, AK Parti Ümraniye Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, AK Parti Ümraniye Gençlik Kolları Başkanı Vehbi Ayvat,  Kızılay Ümraniye Şube Başkanı Ali Şentürk, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Arif Karabıçak, Fatıma Derneği Üyeleri, muhtarlar, mahalle başkanları, STK temsilcileri, belediye birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program öncesinde Başkan Hasan Can; İHA, DHA ve Anadolu Ajansına röportaj verdi.

Proje hakkında bilgi veren AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, “Dünya’da zulüm gören daha nice Müslümana yardım eli uzatabilmek adına inşallah bu tür projelerin sayısı artar ve bizler de bir nebze olsun katkı sağlamanın mutluluğunu yaşarız” dedi.

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu yaptığı konuşmada, “Böylesine güzel bir programı organize eden tüm kuruluşlardan ve belediyemizden Allah razı olsun. “Dünya 5’ten büyüktür” diyen ve mazlumların sesi olan tek lider Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Biz de elimizden geleni yaparak, zulme sessiz kalmamalıyız” dedi. “İnşallah evlerimizin sayısını kermesimiz sayesinde arttıracağız” diyen Mahmut Eminmollaoğlu, “AK Parti İstanbul Kadın Kolları’na, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları’na ve Ümraniye Belediyesine teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ardından bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Öncelikle herkes elini cebine atacak. Çünkü kermes demek, hayır hasenat demektir. Arakan’da yaşananlar yüreğimizi yakıyor. O yanan yüreğimizin soğumasını istiyorsak, Arakan’daki kardeşlerimizle ekmeğimizi paylaşmalıyız. Kimisi parası ile destek olacak, kimisi de evinde yapacağı ürünlerle. Bu vesileyle bu programın düzenlenmesinde emeği geçen sivil toplum kuruluşlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Hanımeli Çarşısından da söz eden Başkan Hasan Can, “Hanımeli Çarşısında 18 adet küçük dükkânımız var. Bu küçük dükkânlar kadınlarımıza umut oluyor. Sadece el ürünlerinin satılmasına izin veriyoruz ve bunun karşılığında da hiçbir ücret almıyoruz. Kadınlarımıza umut olan bu çarşımız şimdi de Arakan’a umut olacak. Rabbim yaptığınız tüm yardımları kabul eylesin” diyerek konuşmasını bitirdi.

Başkan Hasan Can konuşmasının ardından alandakileri teşvik ederek, proje için bağış toplanmasını sağladı. Bu anlık teşvikin sonucunda projeye yaklaşık 5 bin TL’lik katkı sağlandı.

Daha sonra söz alan Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu ise, “Çok önemli ve anlamlı bir faaliyet için birlikteyiz. Her zaman olduğu gibi yine mazlumlara el uzatmak için bir araya geldik, bundan sonra da bir araya gelmeye devam edeceğiz. Allah, yaptığımız yardımları kabul etsin” diyerek konuşmasını noktaladı.

Konuşmaların ardından Başkan Hasan Can ve protokol kermesin açılış kurdelesini kesti.

 

Tarih : 27 Kasım 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari