PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi’nde Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi Yapıldı Ümraniye Belediyesi'nde Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi Yapıldı
İstanbul Valiliği’nin Ümraniye Belediyesi’yle ortaklaşa düzenlediği "Proje Döngüsü Yönetim Eğitimi" programı belediye personelinin katılımıyla gerçekleşti.

İstanbul Valiliği’nin Ümraniye Belediyesi’yle ortaklaşa düzenlediği "Proje Döngüsü Yönetim Eğitimi" programı belediye personelinin katılımıyla gerçekleşti.

AB başta olmak üzere değişik hibe çağrıları standartlarına uygun olarak gerçekleştirilen eğitim seminerleri devam ediyor. Ümraniye Belediyesi Dış İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve İstanbul Valiliği Dış İlişkiler AB Koordinasyon Merkezi'yle görüşülerek hayata geçirilen, belediyelerde ulusal veya uluslararası proje yazabilme konusunda müdürlük personelinin konu hakkında donanım kazanması amacıyla gerçekleştirilen eğitim süreci tamamlandı. Avrupa Birliği Bakanlığı’nın yürüttüğü VABPro projesi kapsamında “Proje Döngüsü Yönetim Eğitimi” programı, İstanbul Valiliği AB İlişkileri Uzmanı Barış Orhanlıoğlu tarafından Ümraniye Belediyesinde verilen sunumlarla gerçekleştirildi. Sunumlara Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Serap Eşit Elveren ve Türkan Öztürk’ün yanı sıra,  birim müdürleri, kent konseyi gençlik, kadın ve engelli meclisi ile çok sayıda personel katıldı. AB standartlarına uygun proje yazımı ve proje yönetiminin kolaylaştırılması amacıyla “Avrupa Birliği Proje Yazımı ve Proje Döngüsü Yönetimi” başlıklı 4 gün süren eğitim semineri tamamlandı.

“AB Proje Yazma Eğitimi” şu başlıklardan oluşuyor; AB’nin Kısa Tanımı, AB Mali Yardımları, AB’nin Program Proje ve Proje Döngüsü Yönetimi Hibe Yaklaşımı, Proje Hazırlama Süreci, Proje Hazırlama İlkeleri, Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı, Projenin Sürdürülebilirliği ve Çarpan Etkisi, Proje Bütçesinin Hazırlanması ve Atölye Çalışması. Bu başlıklar altında verilen eğitim çalışmalarının sonunda proje yazma konusunda uygulama çalışması yapıldı. Eğitim sonunda Ümraniye Hekimbaşı Av Köşkünde düzenlenen bir programla katılımcılara eğitime katılım belgesi verildi.

Tarih : 23 Ekim 2014
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari