PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi ve AK Parti Ümraniye İlçe Başkanlığı’ndan Hafız Mustafa Can Kuran Kursuna Ziyaret Ümraniye Belediyesi ve AK Parti Ümraniye İlçe Başkanlığı'ndan Hafız Mustafa Can Kuran Kursuna Ziyaret
AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu ve Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Karataş, Ümraniye Belediyesi tarafından yaptırılan Hafız Mustafa Can Kuran Kursu’nda AK Parti Ümraniye İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen yemek programında öğrencilerle bir araya geldi.

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu ve Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Karataş, Ümraniye Belediyesi tarafından yaptırılan Hafız Mustafa Can Kuran Kursu’nda AK Parti Ümraniye İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen yemek programında öğrencilerle bir araya geldi.

Düzenlenen programa; AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Karataş, Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları ile yönetim kurulu üyeleri, Hafız Mustafa Can Kuran Kursu Hocası İbrahim Doğan ve kurs öğrencileri katıldı.

Programın açılış konuşmasını Hafız Mustafa Can Kuran Kursu Hocası İbrahim Doğan yaparak, nazik ziyaretlerinden dolayı misafirlerine teşekkür ederek, Ümraniye Belediyesi’nin hizmetlerinden dolayı Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a teşekkürlerini sundu.

Ardından Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk  programda selamlama konuşması gerçekleştirerek, Ümraniye Belediyesi tarafından yapılan Hafız Mustafa Can Kuran Kursu ve diğer hizmetlerden dolayı Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a teşekkürlerini sundu.

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Karataş ise programda bir konuşma yaparak, “Sevgili çocuklar Allah’ın rahmeti, bereketi hepimizin üzerine olsun” dedi. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın il dışında olduğu için selamlarını ileten Karataş, “Çok şükür her türlü imkâna sahibiz. Sizler için güzel ortam hazırlandı. Biz büyükler olarak, geleceğinizi Kuran ehli olarak oluşturmanızı istiyoruz” dedi. Konuşmalarını sürdüren Karataş, “Dünyada Kuran-ı Kerim’den bir haber olan milyarlarca insandan daha hayırlısınız” dedi. Karataş son olarak, “Gençliğini Allah yolunda geçiren yedi sınıf insan olma özelliğine de sahipsiniz. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

Programda bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, “Bu ülke malesef 1930-40 ve 50’li yıllara kadar, Kuran-ı yasaklayan ezanı türkçeleştiren, bir zihniyete sahip insanlar tarafından yönetildi. Çok değil bundan 20 sene öncede aynı şekilde Kuran kurslarını ve İmam Hatiplerin önünü kapatan bir zihniyet vardı. Çok şükür şuan da o dönemleri geride bıraktı. Sizler filizsiniz. Şuan ki Cumhurbaşkanımız nasıl her gittiği yerde rahatlıkla Kuran- ı Kerim okuyorsa ve bunu açıkça ifade edip konuşabiliyorsa sizler de yarınların Cumhurbaşkanı, Başbakanlarısınız” dedi. Konuşmalarını sürdüren Eminmollaoğlu, “Kalbinde iman elinde Kuran, bu millet bin yıldır bu topraklarda yaşıyor ve Allah’ın izniyle bin yıldır bu topraklarda bu milleti kimse söküp atamadı. Rabbimize şükürler olsun bugün burada 65 gencimiz var” dedi. Eminmollaoğlu son olarak  “Ben Allah’tan hepinize zihin açıklığı diliyor, Rabbim yâr ve yardımcınız olsun” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Tarih : 23 Kasım 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari