PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi Tarafından Bulgaristan’a Yapılan Cami ve Sosyal Tesislerin Açılışı Gerçekleşti Ümraniye Belediyesi Tarafından Bulgaristan'a Yapılan Cami ve Sosyal Tesislerin Açılışı Gerçekleşti
Ümraniye Belediyesi tarafından Bulgaristan’ın Eskicumayeri’ne bağlı Cevizlikalfaköy’de yapılan Cami, İmam Evi, Kur’an Kursu, Gasilhane, WC ve Şadırvanın açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirildi.

Ümraniye Belediyesi tarafından Bulgaristan’ın Eskicumayeri’ne bağlı Cevizlikalfaköy’de yapılan Cami, İmam Evi, Kur’an Kursu, Gasilhane, WC ve Şadırvanın açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirildi.

Bulgaristan’da bulunan Eskicumayeri’ne bağlı Cevizlikalfaköy, eski bir Müslüman-Türk kasabasıydı. Tarihte bölgede bulunan camilerin çoğuna dair sadece müzede bulunan fotoğraflar kalmıştı. Kardeş şehirlerine ve ihtiyacı olan bölgelere her zaman destek veren Ümraniye Belediyesi, bu bölgeye bir Cami, İmam Evi, Kur’an Kursu, Gasilhane, WC ve Şadırvan yapımı adına çalışmalara başlamıştı. Temel atma ve inşaat sürecinde de Ümraniye Belediyesi, Cami, İmam Evi, Kur’an Kursu, Gasilhane, WC ve Şadırvanın yapımını yakından incelemiş ve Cevizlikalfaköy ve civar köylere hizmet edecek cami ve tesislerin en iyi şekilde yapılabilmesi için titizlikle çalışmıştı. Bu çalışmaların nihayetinde cami ve sosyal tesislerin yapımında sona gelindi. Ümraniye Belediyesi ve Sofya Müftülüğü’nün işbirliği ile yapımı tamamlanan Cami, İmam Evi, Kur’an Kursu, Gasilhane, WC ve Şadırvan açılışı görkemli gerçekleştirildi.

Cami, Kur’an kursu ve lojmanın açılış törenine Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a vekaleten Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir,  Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Tedbir Müdürü Mehmet Akif Can katıldı.

Açılışta bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, Ümraniye Belediyesinin Balkanlar’daki çalışmalarından bahsederek, Müslümanların birlik ve beraberliğinin öneminden bahsetti. “Sizlere Ümraniye Belediye Başkanımız Hasan Can’ın selamlarını getirdim” diyen Mesut Özdemir, Cami, İmam Evi, Kur’an Kursu, Gasilhane, WC ve Şadırvanın hayırlı olması temennisinde bulunarak konuşmasını sonlandırdı.

Açılış programı hediyeleşme, Kurban Kesimi, dua ve protokolün kurdele kesmesinin ardından son buldu.

Bölgede yaşayan vatandaşlar, Cami, İmam Evi, Kur’an Kursu, Gasilhane, WC ve Şadırvanın büyük bir ihtiyacı karşıladığını söyleyerek Ümraniye Belediyesi ve Başkan Hasan Can’a teşekkürlerini ilettiler.


Tarih : 11 Mayıs 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari