PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi Sünnet Kıyafetleri Dağıtımına Başladı Ümraniye Belediyesi Sünnet Kıyafetleri Dağıtımına Başladı
Ümraniye Belediyesinin geleneksel sünnet şöleni için hazırlıkları başladı. 2004-2017 yılları arasında toplamda 22.113 çocuğu sünnet eden Ümraniye Belediyesi, bugün de gerçekleştirdiği programla ilk olarak 448 çocuğa sünnet kıyafetlerini dağıttı.

Ümraniye Belediyesinin geleneksel sünnet şöleni için hazırlıkları başladı. 2004-2017 yılları arasında toplamda 22.113 çocuğu sünnet eden Ümraniye Belediyesi, bugün de gerçekleştirdiği programla ilk olarak 448 çocuğa sünnet kıyafetlerini dağıttı.

Sosyal belediyecilik hizmetlerini aralıksız sürdüren Ümraniye Belediyesi, okulların kapanmasının ardından belediye tarafından sünnet edilecek çocuklara kıyafetlerini dağıtmaya başladı. Dağıtımın ilk gününde 448 çocuğa kıyafetleri dağıtıldı. Ümraniye Belediyesi Nikâh Sarayı'nda gerçekleşen programa Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Karataş, aileler ve çocukları katıldı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Karataş, “Her yıl olduğu gibi yılda sünnet yaşına gelen çocuklarımızı belediye olarak tepeden tırnağa giydirip, anlaşma sağladığımız Ümran Poliklinikte de sünnetlerini yaptırıyoruz. Ardından sünnet şölenini gerçekleştiriyoruz” dedi. Konuşmasına Başkan Hasan Can’ın öncülüğünde ilçeye kazandırılan 450’ye yakın kalıcı eserden bahsederek konuşmasına devam eden Hakan Karataş, “Kentsel, kurumsal, kültürel ve sosyal belediyecilik konusunda gelişmeler kaydederek hizmetlerimizi sürdürüyoruz” dedi. 24 Haziran seçimlerine de değinen Hakan Karataş, “Türkiye Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesinde çok büyük işlere imza attı” diyerek 24 Haziran seçimlerinin tüm Türkiye için hayırlara vesile olmasını diledi.

Toplu sünnet şöleninden yararlanmak isteyen ailelerin 3 Temmuz 2018 tarihine kadar sünnet kayıt işlemlerinin yapılacağı, Ümran Tıp Merkezi Bulgurlu Mahallesi İzzettin Bey Sokağı No:6 – 3 adresinde görevlendirilmiş Ümraniye Belediyesi personeline başvurmaları gerekiyor.

Kayıt için, velinin ve çocuğun  kimlikleriyle birlikte başvuru merkezine giderek kayıt yaptırması isteniyor. Öte yandan sünnet sonrası kanama, Pıhtılaşma Zamanı Tahlili ve Alerji Testi ise; başvurulan Ümran Tıp Merkezi’nde ücretsiz olarak yapılıyor.    

Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar 444 9 822 numarayı arayarak bilgi alabilirler.

Tarih : 22 Haziran 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari