PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi Sosyal Marketlerine Bir Yenisini Daha Ekledi Ümraniye Belediyesi Sosyal Marketlerine Bir Yenisini Daha Ekledi
Ümraniye Belediyesi tarafından İstiklal Mahallesi’nde yapımı tamamlanarak hizmete açılan ilçenin üçüncü Sosyal Market ve Spor Tesisi açılışı Başkan Hasan Can’ın katılımıyla gerçekleşti.

Ümraniye Belediyesi tarafından İstiklal Mahallesi’nde yapımı tamamlanarak hizmete açılan ilçenin üçüncü Sosyal Market ve Spor Tesisi açılışı Başkan Hasan Can’ın katılımıyla gerçekleşti.

Sosyal Belediyecilik alanında birçok önemli projeyi hayata geçirerek adından sıkça söz ettiren ve ilçede bulunan dar gelirli ailelere her zaman gıda yardımı yapan Ümraniye Belediyesi, üçüncü sosyal marketi hizmete açtı. İstiklal Mahallesi Sosyal Market ve Spor Tesisi açılışına Başkan Hasan Can ve Eşi Saliha Can'ın yanı sıra; AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Hurşit Yıldırım, Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Kent Konseyi Engelliler Komisyonu Başkanı Yahya Sağlam ve yönetimi, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri, muhtarlar, belediye meclis üyeleri, mahalle başkanları, STK temsilcileri, belediye birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program Kur’an Tilaveti ile başladı. İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla devam program, Ümraniye Belediyesi Mehteran Takımının gösterisi ile sürdü.  

Açılışı gerçekleştirilen İstiklal Mahallesi Sosyal Market ve Spor Tesisi; bodrum kat, bodrum asma kat, zemin kat, 1. normal kat, 2. normal kat ve çatı katından oluşuyor. Toplam 3.394 metre kare kapalı alana sahip olan sosyal markette; depolama alanları, lojistik merkez, rezerv alanları, sosyal market, pilates, minder sporları (karate, güreş ve tekvando) salonu, doktor odası, soyunma odaları, bayan fitness ve okçuluk salonu ile mehter takımı çalışma salonu bulunuyor.

İstiklal Mahalle Muhtarı Servet Şimşek ve AK Parti İstiklal Mahalle Başkanı Aslan Şimşek, birer selamlama konuşması yaparak, ilçede bulunan tüm mahallelere olduğu gibi İstiklal Mahallesi’ne de yaptığı hizmetlerinden dolayı Başkan Hasan Can’a teşekkür etti.

Daha sonra söz alan Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur, “Hizmetlerimiz hız kesmeden devam ediyor. Açılışını yaptığımız Sosyal Market ve Spor Tesisimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. Binanın teknik özelliklerinden etraflıca bahsederek konuşmasına devam eden Ejder Batur, Ümraniye Belediyesi tarafından temeli atılan ve açılışı yapılan hizmetlere de değinerek, ilçeye kazandırılan 400’ün üzerindeki kalıcı eserleri hatırlattı. Ejder Batur, ilçedeki hizmetlerinden dolayı Başkan Hasan Can’a teşekkür ederek, 24 Haziran seçimleri için destek istedi.

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, programda yaptığı konuşmada “Ümraniye Belediyemiz, klasik belediyecilik hizmet anlamında birçok eseri yaptığı gibi sosyal ve kültürel belediyecilik anlamında da İstanbul’da fark oluşturdu. Allah başkanımızdan razı olsun” dedi. Eminmollaoğlu, Sosyal Market ve Spor Tesisi’nin hayırlara vesile olmasını temenni ederek, binanın teknik özelliklerinden bahsetti. Türkiye’de yapılan hizmetleri hatırlatarak konuşmasına devam eden Eminmollaoğlu, “Bu hizmetlerin kıymetini bilmeliyiz dedi ve yaklaşan 24 Haziran seçimlerinde yine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı başkan yapacağız” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

BAŞKAN HASAN CAN, “ÜMRANİYE’DE AÇ VE AÇIKTA HİÇ KİMSEYİ BIRAKMADIK”

Ümraniyenin dünü ve bugünü arasındaki farkı açıklayarak konuşmasına başlayan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “AK Parti hükümetinin iktidara gelmesiyle birlikte bu ülkede çok şey değişti. 15 yılda Türkiye 80 yıla nazaran 4 katı büyüdü. Yapılan tüm bu hizmetlerin kıymetini bilmeli ve şükretmeliyiz” dedi. Ümraniye Belediyesinin yaptığı hizmetlere de değinen Başkan Hasan Can, “400’ün üzerinde kalıcı eser yaptık” dedi ve garibin, yetimin ve öksüzün dualarıyla birçok başarılı işlere imzamızı attık. Bu vesileyle Ümraniye’ye 3. Sosyal Market ve Spor Tesisimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Türkiye’nin sınır ötesindeki harekâtına da değinen Başkan Hasan can, “Bu memleketin askerine, vatanına, polisine hançer saplamak isteyenler benim gözümde haindir. Bu vatanı biz sokakta bulmadık. Bu millet 24 Haziran’da Allah’ın izniyle yoluna devam edecektir” dedi. Ümraniye Haldun Alagaş Spor Kompleksinde Kadir Gecesi için yapılacak olan özel programdan da söz eden Başkan Hasan Can, herkesin Kadir Gecesi’ni ve Ramazan Bayramını kutlayarak konuşmasını bitirdi.

Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, kısa bir konuşma gerçekleştirerek, Sosyal Marketin ve Spor Tesisinin hayırlı olmasını temenni etti ve ilçedeki hizmetleri için Başkan Hasan Can’a teşekkür etti.

AK Parti Milletvekili Adayı Hurşit Yıldırım, “İlçeye kazandırdığı 400’ün üzerindeki kalıcı eser sebebiyle Başkan Hasan Can’a teşekkür ediyorum” dedi. Hurşit Yıldırım, 24 Haziran seçimlerinin öneminden bahsederek, seçimlerin tüm Türkiye için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından tüm protokol Sosyal Market ve Spor Tesisi’nin açılış kurdelesini keserek, binayı gezdi.

 

 

 

Tarih : 07 Haziran 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari