PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi, Nikâh Sarayı’nda Düzenlediği İftar Programında Artvinli Hemşehrileri Bir Araya Getirdi  Ümraniye Belediyesi, Nikâh Sarayı'nda Düzenlediği İftar Programında Artvinli Hemşehrileri Bir Araya Getirdi
Ümraniye Belediyesi Nikâh Sarayı, Ramazan ayı boyunca her akşam ilçedeki hemşehrileri iftarda bir araya getirmeye devam ediyor. Hemşehri iftarlarının bu akşamki konuğu Artvinli hemşehriler oldu.

Ümraniye Belediyesi Nikâh Sarayı, Ramazan ayı boyunca her akşam ilçedeki hemşehrileri iftarda bir araya getirmeye devam ediyor. Hemşehri iftarlarının bu akşamki konuğu Artvinli hemşehriler oldu.

Hemşehri derneklerine yönelik iftar programları düzenleyen Ümraniye Belediyesi, Nikâh Sarayı’nda bu kez Artvinli Derneği ve hemşerilerini misafir etti.  İftar programına Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Karataş, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Salim Çetinkaya, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ümraniye İlçe Başkanı Adnan Çakıroğlu, Artvin Dernekler Federasyonu (ARDEF) yeni Başkanı Ferman Erşahin, Karate Milli Takım Antrenörü Hayrullah Yamanoğlu, Artvinliler Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Metin Kar ve Artvinliler katıldı. Kur’an tilaveti ile başlayan program ezanın okunmasıyla devam etti.

Artvinliler Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Metin Kar programda bir selamlama konuşması yaparak, “Artvinli hemşehrileri bereketli iftar sofralarında buluşturduğu için Başkan Hasan Can’a ve Ümraniye Belediyesine teşekkür ediyorum” dedi.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Karataş, “Her yıl olduğu gibi bu yılda sivil toplum kuruluşu derneklerimizle birlikte Ümraniye Santral Ramazan etkinlik alanında bulunan stantlarımızda kültürümüzü ve örfümüzü yaşatmak adına bir araya geliyoruz” dedi. Ümraniye Belediyesinin Ramazan ayında yaptığı iftar programları, sahur programlarından bahsetti. Karataş, “Ramazan Bayramı öncesinde 9 bine yakın vatandaşımızı belediyemize ait 3 adet sosyal marketlerimizden alışveriş yaptırdık. Tüm yetim, öksüz, şehit ve gazi çocuklarımızı tepeden tırnağa giydiriyoruz. Bu vesileyle hepinize iyi bayramlar diliyorum” dedi.

AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Salim Çetinkaya, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmolloğlu’nun selamını ileterek, 24 Haziran seçimlerinin hayırlara vesile olmasını temenni etti ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ümraniye İlçe Başkanı Adnan Çakıroğlu kısa bir konuşma yaparak, 24 Haziran seçimlerinin tüm Türkiye için hayırlara vesile olmasını dileyerek, Cumhur ittifakının önemine değindi. Bizleri böylesine güzel iftar sofralarında bir araya getirdiği için Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından protokol tarafından 21 yaş altı Karatede Dünya Şampiyonu olan Milli Sporcu Alparslan Yamanoğlu’na plaket verildi. Program sonrası Artvinli misafirler, Ümraniye Santral Meydanı’nda bulunan dernek stantlarında ağırlandı.

Tarih : 07 Haziran 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari