PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi Mukabele Hocalarını İftarda Buluşturdu Ümraniye Belediyesi Mukabele Hocalarını İftarda Buluşturdu
Ümraniye Belediyesi, Ümraniye’de oluşturulan mukabele gruplarının ev sahipleri ve mukabele hocalarına Ümraniye Hekimbaşı Çardak Restoran’da iftar programı düzenledi. Programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Eşi Saliha Can da katıldı.

Ümraniye Belediyesi, Ümraniye’de oluşturulan mukabele gruplarının ev sahipleri ve mukabele hocalarına Ümraniye Hekimbaşı Çardak Restoran’da iftar programı düzenledi. Programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Eşi Saliha Can da katıldı.

Ümraniye bu yıl, kardeşlik ve paylaşma ayı olan Ramazan-ı Şerif’i Ümraniyeli hanımların Kur’an mukabeleleriyle karşıladı. İlçe genelinde 170 evde okutulan mukabelelere katılan vatandaşlar, belediye personeli ve mukabele hocaları için Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen iftara; Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Eşi Saliha Can, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Sorumlusu İnci Özeke, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk ve Sibel Şenocak, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Fatma Şentürk, Mukabele Evlerinin Koordinatörleri Fatma Şentürk, Meliha Dönmez, Zerrin Kütük ve Meryem Akbaş ile mukabele hocaları ile Ümraniyeli hanımlar katıldı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk, “Biz yeter ki bir olalım, iri olalım diri olalım, her zaman çok güzeliz, şimdi de çok güzel görünüyorsunuz. Yolumuz bir, bahtımız bir, bayramımız bir. Bu sefer iki bayram yapacağız inşallah. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Programda yaptığı konuşmada Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, “Öncelikle Ümraniye Belediye Başkanımız Hasan Can Beyefendi’ye ve yardımcılarına bu güzel organizasyon için çok teşekkür ediyoruz. Geçen yıl 28 olan evlerimizin sayısını 170’e ulaştıran sizlere çok teşekkür ediyorum, hepinizi sevgiyle selamlıyorum. Mukabelelerimiz başka ilçelere de örnek teşkil etmiştir” dedi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın Eşi Saliha Can, “Bu işin yapılmasında haftalarca incelikle çalışan tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun, iki cihanda aziz etsin. Arazide olmakla, bu işin bir ucundan tutmakla, bu milletin iki yakası bir araya gelsin diye uğraşan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yardım etmiş oluyorsunuz. Rabbim hepinizden razı olsun. Bu çalışmalar inşallah amelimiz olur arkadaşlar. Ramazan’ı gördük inşallah bayramı da görürüz” dedi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, programda yaptığı konuşmada “Çok şükür Mevla’ya ki Ramazan’ı Ramazan gibi idrak ettiğimiz, idrak etmeye çalıştığımız, yaşadığımız ve yaşamaya çalıştığımız bir atmosferle Rabbim bizi bugünlere getirdi” dedi. Ümraniye Belediyesi tarafından yapılan Mahalle Tespit Çalışmalarından bahsederek “Ümraniye'deki 255 bin hanenin hepsinin kapısını tek tek çaldık, sonrasında bu çalışmaları yapan ekibimizle Ramazan ayında Mukabele programları düzenlemeye karar verdik. İlk yıl 28 eve ulaştığımız, koordineli bir şekilde belediyemizden görevli arkadaşlarımız ve hocalarımızla vatandaşlarımızın evlerinde yapılan Mukabelelerimiz, bu yıl 170 haneye ulaştı. İnşallah Kadir Gecesinin gündüzünde de Haldun Alagaş Spor Kompleksinde Mukabelelerimizin hatim duasını yapacağız. Haldun Alagaş’ta yapacağız çünkü yaklaşık 4 bin kişilik bir katılım olacak ve Ümraniye’mizde şu an bu kapasitede bir camimiz yok. Onun temelini de bugün Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla attık. İnşallah Edirne’deki Selimiye Camii büyüklüğünde bir cami inşa ediyoruz” dedi.

Millî birlik ve beraberlik mesajı veren Başkan Hasan Can, “Rabbim hepimizi hayırla Kadir Gecesine ve Ramazan Bayramına ulaştırsın ve inşallah 24 Haziran Seçimlerinden de yüzümüzün akıyla çıkmayı nasip etsin. Sizlerden de razı olsun, emeklerinizi boşa çıkarmasın. Sefer bizden, zafer Allah’tan inşallah” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Program Ezan-ı Muhammedi’nin okunup oruçların açılmasıyla son buldu.

 


Tarih : 06 Haziran 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari