PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi Meslek Edindirme Kursları Bünyesinde 4 Farklı Dil Eğitimi İçin Kayıtlar Başladı! Ümraniye Belediyesi Meslek Edindirme Kursları Bünyesinde 4 Farklı Dil Eğitimi İçin Kayıtlar Başladı!
Ümraniye Belediyesi Meslek Edindirme Kursları kadınlara mesleki beceri kazandırmasının yanında bu yıl Türkçe, Boşnakça, Arapça ve İngilizce dersleriyle de kadınların dil öğrenmesini sağlayarak gönül köprüleri kuracak.

Ümraniye Belediyesi Meslek Edindirme Kursları kadınlara mesleki beceri kazandırmasının yanında bu yıl Türkçe, Boşnakça, Arapça ve İngilizce dersleriyle de kadınların dil öğrenmesini sağlayarak gönül köprüleri kuracak.

Ümraniye Belediyesi Meslek Edindirme Kursları, 14 yıldır her dönem branşlarına yenilerini ekleyerek daha fazla kadına ulaşıyor. Bu yıl da 40 branşta dersler vererek Ümraniyeli kadınların mesleki beceriler edinmesini ve aile bütçesine katkıda bulunmasını sağlayacak olan belediye; ayrıca 4 ayrı dil konusunda da vereceği eğitimlerle Türkçe ve yabancı dil konusunda kendisini geliştirmek isteyen kadınlara yardımcı olacak.

Bu yıl ilk kez verilecek Boşnakça derslerinin Ümraniye Belediyesi için önemi büyük. Kardeş şehirleri Bosna-Hersek’e bağlı Fojnica ve Stari Grad’la kardeşlik bağlarını her zaman sıkı tutan ve belediyenin Fojnica’da yaptırdığı Fojnica Belediyesi Ümraniye Kültür Merkezinde Bosnalı kardeşlerine Türkçe ve birçok konuda eğitim verilmesini sağlayan Ümraniye Belediyesi, şimdi de kendi kültür merkezlerinde Ümraniyelilere Boşnakça eğitimi verecek. Böylece tarihten bugüne güçlenerek artan kardeşlik bağlarının ve gönül köprülerinin güçlenmesini hedefleyen belediye, Salı ve Cuma günleri Cahit Zarifoğlu Kültür Merkezinde eğitim verecek.

Ayrıca; Muhacir kardeşlerimizde savaşın izlerini silmek adına birçok çalışmaya imza atan Ümraniye Belediyesi, Türkiye’ye sığınan kardeşlerinin Türkçe öğrenmesini sağlamak için de destek olacak. Türk dilinin binlerce yıllık tarihi ve zenginliğinin öğrencilere en iyi kaynaklar aracılığıyla aktarılacağı dersler; Necip Fazıl, Aliya İzzetbegoviç ve Ahmet Yüksel Özemre Kültür Merkezlerinde hafta içi her gün gerçekleşecek.

Bunun yanında; Arapça öğrenmek isteyen Ümraniyeli kadınlar için Cahit Zarifoğlu, Mehmet Akif, Necip Fazıl ve Nurettin Topçu Kültür Merkezlerinde haftanın belli günleri eğitimler verilecek. Böylece muhacir-ensar kardeşliğinin gönül diliyle kurulan bağları, Ümraniyelilerin lisanına da aktarılabilmiş olacak.

Ümraniye Belediyesi, uluslararası alanda önem taşıyan İngilizcenin öğretimini de branşlarına ekledi ve Cahit Zarifoğlu Kültür Merkezinde isteyen hanımlara bu alanda eğitimler verecek.

Meslek Edindirme Kurslarının 40 branşında olduğu gibi dil eğitimlerinde de kurslara katılmak isteyen Ümraniyeli kadınların, TC kimlikleriyle kültür merkezlerine başvurmaları gerekiyor.

 

Tarih : 12 Eylül 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari