PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi Mahalle Tespit Çalışmasında Bu Yıl Geri Dönüşüme Dikkat Çekecek Ümraniye Belediyesi Mahalle Tespit Çalışmasında Bu Yıl Geri Dönüşüme Dikkat Çekecek
Ümraniye Belediyesi; 3. kez gerçekleştireceği Mahalle Tespit Çalışmalarıyla yine ilçede çalınmadık kapı bırakmayarak vatandaşların taleplerini dinleyecek ve ayrıca geri dönüşüm projelerini de vatandaşların kapısına götürecek.

Ümraniye Belediyesi; 3. kez gerçekleştireceği Mahalle Tespit Çalışmalarıyla yine ilçede çalınmadık kapı bırakmayarak vatandaşların taleplerini dinleyecek ve ayrıca geri dönüşüm projelerini de vatandaşların kapısına götürecek.

Ümraniye Belediyesi her yıl düzenli olarak sokak, kaldırım ve yol durumunun fiziki olarak tespiti, dezavantajlı vatandaşların tespiti, vatandaşların belediyeden beklentileri ve yapılacak çalışmalarla ilgili fikir alışverişi için Mahalle Tespit Çalışması yapıyor. Bu yıl da Mahalle Tespit Çalışmaları; hem bu amaçları gerçekleştirmek hem de geri dönüşüm konusunda vatandaşların dikkatini çekmek amacıyla “Geri Dönüşüm Evde Başlar” sloganı ile gerçekleşecek. Böylece; belediye tarafından daha önce başlatılan “Ümraniye’de Hedef Sıfır Atık” projesi kapsamında yapılan çalışmalara tüm vatandaşlar da dahil edilmiş olacak.

Mahalle Tespit Çalışmaları için; Ümraniye Belediyesinin tüm birimlerindeki personellerden oluşan 150 kişilik ekibe her yıl olduğu gibi bu yıl da eğitimler veriliyor.

Ümraniye Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen eğitimlerin ilkinde bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk, “Ümraniye Belediyesinin sosyal belediyecilik kapsamında yaptığı birçok çalışma var. Ümraniyelilere birebir hizmet ettiğimiz gibi ayrıca onları kapılarına kadar gidip ziyaret ediyoruz. Yıllardır alnımız ak bir şekilde Mahalle Tespit Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yıl da Mahalle Tespit Çalışmalarımızla Ümraniye’mizde geri dönüşüm bilincini artırmayı hedefliyoruz. 'Geri Dönüşüm Evde Başlar' sloganıyla, daha evvel başlattığımız Sıfır Atık Projemizi ilçe genelinde yaymak için vatandaşlarımızı ziyaret edecek ve Sayın Başkanımız Hasan Can Beyefendi’nin selamını ileteceğiz” dedi. Belediyenin çevre koruma ve temizlik konusundaki çok sayıdaki proje ve çalışmaları hakkında da bilgi veren Öztürk; doğanın korunması ve israfın azaltılmasının önemine vurgu yaparak konuşmasını sonlandırdı.

Eğitimde ayrıca Ümraniye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Gözde Gül Bilir ve Strateji Geliştirme Müdürü Haydar Karaaslan da yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundular.


Tarih : 05 Ekim 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari