PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi Hakkâri’den Gelen Öğrenciler İçin Tiyatro Gösterimi Sahneledi Ümraniye Belediyesi Hakkâri'den Gelen Öğrenciler İçin Tiyatro Gösterimi Sahneledi
Ümraniye Kaymakamlığı ve Ümraniye Belediyesi, “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Hakkâri Merkez Çukurca ve Şemdinli İlçelerinden Ümraniye’ye gelen öğrencileri ağırlamaya devam ediyor. Ümraniye Şehit Erol Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Hakkâri’den gelen öğrenciler için Tiyatro Gösterimi sahnelendi.

Ümraniye Kaymakamlığı ve Ümraniye Belediyesi, “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Hakkâri Merkez Çukurca ve Şemdinli İlçelerinden Ümraniye’ye gelen öğrencileri ağırlamaya devam ediyor. Ümraniye Şehit Erol Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Hakkâri’den gelen öğrenciler için Tiyatro Gösterimi sahnelendi.

Ümraniye Belediyesi İçişleri Bakanlığı tarafından 180 günlük eylem planı kapsamında gerçekleştirilen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Hakkâri Merkez Çukurca ve Şemdinli İlçelerinden Ümraniye’ye gelen; 115’i öğrenci ve 10 öğretmen olmak üzere toplam 125 kişilik bir misafir grubuna Ümraniye Şehit Erol Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde "Hüseyin Goncagül” tiyatro oyunu ile jonglör ve semazen gösterileri sahne aldı.

Yoğun katılımın olduğu programa; Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk, İstanbul İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ebubekir Sıddık Savaşçı, Ümraniye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Özdil, Ümraniye Sosyal Hizmetler Müdürü Süleyman Ayan, okul müdürleri, öğretmenler ve Hakkâri’den gelen misafir öğrenciler katıldı.

Program, Ümraniye Belediyesi Mehteran Takımı’nın gösterisi ile başladı. Daha sonra Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, selamlama konuşması gerçekleştirerek, “Hakkâri’den gelen güzel yavrularımızı ağırlamaya devam ediyoruz. Bizler bir araya geldiğimizde çok daha güzel oluyoruz” dedi.

Daha sonra Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk, bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Hakkâri’den gelen öğrencilere seslenen Öztürk, “Bu vatanın her köşesi birbirinden güzel ve değerlidir” dedi. Sizler de bu vatanın en değerli köşelerinde biri olan Hakkâri’den geldiniz, hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Ben şimdiden, az sonra sahnelenecek olan tiyatro oyunumuzu beğenerek izleyeceğinizi umarak, hepinize iyi seyirler diliyorum” dedi.

Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu ise programda bir konuşma gerçekleştirerek, “Sevgili çocuklar hepiniz hoş geldiniz. İçişleri bakanlığımızın projesi olan Hepimiz Anadolu’yuz programıyla sizleri Ümraniye’mizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Hepinize iyi seyirler” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmalarının ardından protokol, tarafından Ümraniye Belediyesi ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası  tarafından hazırlanan hediyeleri öğretmenlere ve çocuklara takdim etti.

Hediye takdiminden sonra program, Ümraniye Belediyesi tarafından hazırlanan tiyatro oyunu ile jonglör ve semazen gösterileriyle devam etti.

Program Ümraniye Belediyesi tarafından yemek ikramının ardından, çekilen toplu fotoğraf ile son buldu.

Tarih : 25 Kasım 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari