PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi Geleneksel Sokak İftarları’nda Binlerce Ümraniyeli Ağırlamaya Devam Ediyor Ümraniye Belediyesi Geleneksel Sokak İftarları'nda Binlerce Ümraniyeli Ağırlamaya Devam Ediyor
Ümraniye Belediyesi, mahalle iftarıyla binlerce vatandaşı aynı sofrada buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda mahalle iftarında bu kez Çakmak, Çamlık ve Fatih Sultan Mehmet Mahalle sakinleri ağırlandı.

Ümraniye Belediyesi, mahalle iftarıyla binlerce vatandaşı aynı sofrada buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda mahalle iftarında bu kez Çakmak, Çamlık ve Fatih Sultan Mehmet Mahalle sakinleri ağırlandı.

Ümraniye Belediyesi, geleneksel hale gelen mahalle iftarları kapsamında bu kez Çakmak, Çamlık ve Fatih Sultan Mehmet Mahalle sakinleri için sofralar kurdu. Uzunayna Caddesi’nde düzenlenen iftar programına Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Adayı Hurşit Yıldırım, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, muhtarlar, mahalle başkanları, STK temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı. İftar programı Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

AK Parti Ümraniye Çamlık Mahalle Başkanı Güngör Kesmen bir selamlama konuşması gerçekleştirerek, tüm mahallelere olduğu gibi kendi mahallelerine yaptığı katkı ve desteklerinden dolayı Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a teşekkürlerini sundu.

Programda bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, “Rabbim bizlere daha nice Ramazanlara kavuşmayı nasip etsin. Ramazan ayı ülkemizde huzur içinde idrak ediliyor. Rabbim bu ayı huzurlu bir şekilde geçiremeyen kardeşlerimize yardım etsin” dedi. Eminmollaoğlu, 15 yıldır Ümraniye’de yapılan hizmetlerden bahsederek, Türkiye’nin çok büyük değişim ve gelişim yaşadığını söyledi. “Eski Türkiye’yi unutturmamak lazım” diyerek konuşmasına devam eden Eminmollağlu, Biz bir daha eski Türkiye’ye dönmek istemiyoruz. Bu vesileyle 24 Haziran seçimlerinde de milletin yine doğru kararı verecektir” dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili ve Adayı Hurşit Yıldırım yaptığı konuşmada, “Ne mutlu ki bize evlerimizin önünde komşularımız ile birlik ve beraberlik içinde iftarımızı açıyoruz. Bizleri aynı sofrada buluşturan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum diyerek, AK Parti hükümetinin yaptığı çalışmalara ve hizmetlere değindi ve herkese hayırlı Bayramlar diledi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can programda gerçekleştirdiği konuşmada “Değerli dostlar hamd olsun şu sofralarda oturmuş iftar saatini bekliyoruz. Halbuki dünyanın birçok yerinde bu güzellikleri yaşayamayan Müslüman kardeşlerimiz var. Rabbim onlara da bu güzellikleri yaşamayı nasip etsin. Bu sebeple tüm bunların kıymetini bilmeliyiz” dedi. Başkan Hasan Can, Türkiye’nin ve Ümraniye’nin 15 yıldır çok büyük gelişmeler gösterdiğini söyleyerek, “Konu milli değerler olunca, bu ülkenin askerine, güvenlik güçlerine, insanına silah sıkan bir terör hadisesi olunca Türkiye hiç kimseyi dinlemedi ve ülkemiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimiz duruma el koydu. Bugün de ülkemizde huzur içinde yaşamanın mutluluğunu tadıyoruz” dedi. Başkan Hasan Can, “Bu vatanın insanı olarak, bu vatana hançer saplamak isteyen terör gruplarına arka çıkan insanlarla işimiz olmadı. Bundan sonra da olmayacak. Çünkü biz bu vatanı sokakta bulmadık. Onun için 24 Haziran seçimi memleketimizin büyümesi, güvenliği ve geleceği için önemlidir. Bu memlekette huzur içerisinde yaşamak istiyorsak, kardeşçe birbirimize kenetlenmek zorundayız. Ben bu güzel tabloya renk kattığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Kadir Geceniz ve Ramazan Bayramınız mübarek olsun” diyerek konuşmasını bitirdi.

Program Ezan-ı Muhammedi’nin okunup oruçların açılmasıyla son buldu. Daha sonra Başkan Hasan Can, mahalle kahvesinde vatandaşlarla çay içip sohbet etti.

Tarih : 07 Haziran 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari