PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi Engelliler Korosu, 29 Mayıs Üniversitesi Öğrencilerine Türk Halk Müziği Dinletisi Sundu Ümraniye Belediyesi Engelliler Korosu, 29 Mayıs Üniversitesi Öğrencilerine Türk Halk Müziği Dinletisi Sundu
14 Mart Dünya Sosyal Hizmetler günü olması sebebiyle Ümraniye Belediyesi Engelliler Türk Halk Müziği Topluluğu 29 Mayıs Üniversitesi’nde öğrencilere Türk Sanat ve Halk Müziği dinletisi sundu.

14 Mart Dünya Sosyal Hizmetler günü olması sebebiyle Ümraniye Belediyesi Engelliler Türk Halk Müziği Topluluğu 29 Mayıs Üniversitesi’nde öğrencilere Türk Sanat ve Halk Müziği dinletisi sundu.

Ümraniye Belediyesi Engelli Korosu 29 Mayıs Üniversitesi Konferans Salonu’nda dinleyicilere keyifli anlar yaşatırken hiçbir şeyin kendileri için engel olmadığını bir kez daha gösterdiler.

Düzenlenen programa Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk, Sosyal Hizmet Bölüm Hocası Yrd. Doç. Dr. Aslıhan Nişancı Akman, 29 Mayıs Üniversitesi Konukevi Müdiresi Nuran İskitoğlu, Ümraniye Belediye Meclis Üyesi Hatice Mücahide Delman Kökce, Ümraniye Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Tuğba Kızıltan, 29 Mayıs Üniversitesi eğitimcileri ve sosyal hizmet bölümü öğrencileri katıldı.

Daha sonra programın açılış konuşmasını Sosyal Hizmet Bölüm Hocası Yrd. Doç. Dr. Aslıhan Nişancı Akman  yaparak, “Dünya sosyal hizmetler günü olması sebebiyle bir araya geldik. Katılımlarınızdan dolayı herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından 29 Mayıs Üniversitesi Konukevi Müdiresi Nuran İskitoğlu, kısa bir selamlama konuşma yaparak, “Çok güzel bir organizasyon, hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz” dedi.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk, “Bu kardeşlerimiz, hayata bağlanmaya çalışıyorlar ve bağlanıyorlar da. Biz buna inanıyoruz böylede olacak. Engelli vatandaşlarımızı ancak kendi hayatımızda düşünerek anlayabiliriz. Örnek verecek olursak, yollarda yürürken acaba engelli arkadaşım bu kaldırımdan karşıya nasıl geçecek diye düşünerek onları daha iyi anlayabiliriz” dedi. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın özellikle engelli vatandaşlara karşı her daim destek verdiğini ifade eden Öztürk, “Sayın Belediye Başkanım Hasan Can Beyefendi ve arkadaşlar birbirlerini çok seviyorlar. Biz onların duasıyla güzel şeyler yapıyoruz” dedi. Asfalt, yol, kaldırım, gibi normal işlerin yanında; fakir fukarayı gözetmenin de önemini vurgulayan Öztürk, “Engeli olan arkadaşım zaten dünyaya imtihanla beraber gelmiş, biz ona destek olarak kendi imtihanımızı geçmek zorundayız. Bunlar mecburiyetlerden ayrı bir de kul olmanın gereklilikleridir. Hem işimizi yapıyoruz, hem de sevap kazanmış oluyoruz. Buralar sevap mekanları. Herkese çok teşekkür ediyorum. Allah’a emanet olun” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Daha sonra öğrenciler, engelliler korosunun seslendirdiği Türk sanat ve Türk halk müziklerinden oluşan repertuar ile eğlenceli vakit geçirdi.

Tarih : 14 Mart 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari