PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi Camiler ve Din Görevlileri Haftası Münasebetiyle Program Düzenledi Ümraniye Belediyesi Camiler ve Din Görevlileri Haftası Münasebetiyle Program Düzenledi
Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Ümraniye Belediyesinin Ümraniye İlçe Müftülüğü ile ortaklaşa düzenlediği programda müezzinler ile İmam Hatipler ve Kuran kurslarında çalışan din görevlileri bir araya geldi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Ümraniye Belediyesinin Ümraniye İlçe Müftülüğü ile ortaklaşa düzenlediği programda müezzinler ile İmam Hatipler ve Kuran kurslarında çalışan din görevlileri bir araya geldi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye İlçe Müftülüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Camiler ve Din Görevlileri Haftası programı Ümraniye Belediyesi Nikâh Sarayı Sultan Salonu’nda gerçekleşti. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl ekim ayının ilk haftası kutlanan ve bu yıl "Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler" temasıyla kutlanmakta olan Camiler ve Din Görevlileri Haftasının sloganı “Yanımızda olan birileri var” olarak belirlendi. Gerçekleşen programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu’nun yanı sıra, Ümraniye Müftüsü Muharrem Gül, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Karataş, Ümraniye Din Görevlileri Derneği Başkanı Cevat Tursun, belediye birim müdürleri, dernek yönetimi ve çok sayıda din görevlisi katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, sinevizyon gösterisi ile devam etti.

Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren Ümraniye İlçe Müftüsü Muharrem Gül, “Müftülüğümüz ve Ümraniye Belediyesi tarafından ortaklaşa organize edilen programımıza hoş geldiniz. Dün acı bir haber aldık. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Biz camilerimizde huzur içerisinde namazlarımızı kılıyorsak bunu şehitlerimize borçluyuz. Katkı ve desteklerinden dolayı Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can konuşmasında, “Eskiden din görevlileri şimdiki gibi devletin kanatları altında değildi. Yetimdiler, sahipsizdiler. Hamdüsenalar olsun Rabbim bizlere dininin doğrultusunda hizmet etmeyi nasip etti. Şuanda içinde bulunduğumuz zaman dilimi işimizi en rahat yaptığımız zaman dilimi. Eskiden Ümraniye’de 3 tane camii vardı. Müslümanların olması gerektiği gibi yaşadığı bir Türkiye var. Bunu iyi anlayıp kıymetini bilmek lazım. Rabbim yaptığımız işi iyi yapmayı nasip etsin. Camilerimizi çocuklarımıza açalım. Bizim birinci işimiz davet etmek olmalı, gönüllere girmek, gönül kazanmak olmalı. Rabbim yaptığımız işin hakkını verenlerden eylesin” dedi.“Ülkemize ve milletimize yapılan zulmün neden yapıldığını iyi idrak etmemiz ve bununla mücadele etmenin imanın gereği olduğunu unutmamamız gerekir. 1-7 Ekim arası ilan edilen Camiler ve Din Görevlileri Haftası mübarek olsun. Hepinize sağlık sıhhat afiyet diliyorum” dedi.

Programda konuşma gerçekleştiren Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu,  İçinde bulunduğumuz önemli ve güzide haftanın ehemmiyetini anlatmak için bu organizasyon güzel bir fırsat. Gençlerimizi camiye çekme açısından Camii Gençlik Kolları da büyük önem arz ediyor. Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın mübarek olmasını diliyorum. Hizmetlerinden dolayı tüm din görevlisi arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

Ümraniye Müftüsü Muharrem Gül’ün Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a günün anısına plaket takdim etmesiyle program son buldu.

 

Tarih : 05 Ekim 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari