PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı Ümraniye Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı
Ümraniye Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Ümraniye Tarihi Av Köşkü’nde şehit eşleri ve yakınları için bir program düzenledi. Programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can da katıldı.

Ümraniye Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Ümraniye Tarihi Av Köşkü’nde şehit eşleri ve yakınları için bir program düzenledi. Programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can da katıldı.

Şehit eşleri ve yakınlarının ağırlandığı Ümraniye Tarihi Av Köşkü’nde düzenlenen programa Başkan Hasan Can ve Eşi Saliha Can’ın yanı sıra; Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu’nun Eşi Canan Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, AK Parti Ümraniye Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı ve yönetimi, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk, Sibel Şenocak, Mustafa Küçükkapdan, belediye başkan yardımcılarının eşleri, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri, şehit eşleri ve yakınları katıldı.

Konuşmasına 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak başlayan AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün ortaya çıkışından bahsederek, aileyi oluşturan, her zaman yapıcı olan ve aile bireylerini birbirine bağlayanın kadın olduğunu sözlerine ekleyerek konuşmasını noktaladı.

Şehit çocuklarıyla yakından ilgilenen ve onlarla fotoğraf çektiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can yaptığı konuşmada, “Tüm ülkeler arasında kadınlara seçme ve seçilme hakkını ilk veren ülkeyiz” dedi. Başkan Hasan Can, “Kadının da erkeğin de yapmakla görevli olduğu sorumluluklar var. Sağlıklı bir toplumda yaşamak istiyorsak, çocuklarımızı iyi yetiştirmemiz lazım. Çocuklarımızı yetiştiren de annedir. Annenin asli görevi budur, çocuğunu en iyi şekilde geleceğe hazırlamaktır” dedi. “Son 15 yılda kadına yönelik çalışmalarda önemli adımlar atıldığını söyleyen Başkan Hasan Can, “Ümraniye Belediyesi olarak öğleden önce kaymakamlığımızın hazırladığı programda, şimdi de şehitlerimizin yakınlarıyla birlikte bugünü kutluyoruz. Şehit yakınlarımızı anlamaya çalışıyoruz. Onların acılarına, dertlerine ortak olmaya çalışıyoruz” diyerek tüm şehit yakınlarıyla da yakından ilgilendi.

15 Temmuz Darbe Girişimi esnasında sokağa çıkarak gazi ve şehit olan kahramanlardan da bahseden Başkan Hasan Can, “15 Temmuz günü Ankara’ da ki özel harekâtta şehit olan kardeşlerimizin yanında kadınlarımızda vardı. Onlarda vatanı ve bayrağı uğruna şahadet şerbetini içtiler. Allah hepsinden razı olsun. Rabbim şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa versin” diyerek konuşmasını bitirdi.

Program, 10 Aralık 2016’da Beşiktaş’ta gerçekleşen patlama sonucu hayatını kaybeden, çevik kuvvet polislerini taşıyan İETT otobüs şoförü Ahmet Dokuyucu’nun kızı Nisagül’ün okuduğu yemek duası ve katılımcıların tüm şehitlerimiz için dua etmesinin ardından son buldu.

 

Tarih : 08 Mart 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari