PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi 5. Geleneksel Akıl Oyunları Fikstür Çekimi Yapıldı Ümraniye Belediyesi 5. Geleneksel Akıl Oyunları Fikstür Çekimi Yapıldı
Ümraniye Belediyesi ile Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği 72 okuldan binlerce öğrencinin katıldığı ‘5. Geleneksel Akıl Oyunları’ için fikstür çekimi yapıldı.

Ümraniye Belediyesi ile Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği 72 okuldan binlerce öğrencinin katıldığı ‘5. Geleneksel Akıl Oyunları’ için fikstür çekimi yapıldı.

Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen ‘5. Geleneksel Akıl Oyunları’ fikstür çekimine Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir’in yanı sıra; Ümraniye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kadir Yılancı, Ümraniye Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Feyzullah Akyıl, belediye birim müdürleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile beşincisini düzenlediğimiz akıl oyunlarında fikstür çekimini gerçekleştireceğiz. Öncelikle belirtmeliyim ki, bu oyunları düzenlemenin ve böyle bir projeyi hayata geçirmiş olmanın gurur ve onurunu yaşıyoruz. Bu tür akıl oyunları sayesinde çocuklarımız takım halinde yarışmayı, pratik düşünmeyi, yeteneklerini keşfetmeyi öğrenecekler. En önemlisi bu oyunlar çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan koruyarak bilgisayar oyunları ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmuş olacağız” dedi. Ümraniye Belediyesinin düzenlediği diğer spor aktivite ve yarışmalarından bahseden Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir seçmeli ders olarak alınan akıl oyunlarına katılımın arttığını belirterek, teşviklerinden dolayı okul müdürleri, öğretmenlere; katılım, ilgi ve alakalarından dolayı öğrencilere teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Daha sonra 5. Geleneksel Akıl Oyunlarının Fikstür Çekimi yapıldı.

Sudoku, Katamino, Hedef-5, Reversi,  Taş Oyunu (9 Taş), Abalone, Dama, Mangala gibi çocukların zihinsel gelişimlerini destekleyen oyunlar; orta okullarda seçmeli ders, ilkokullarda ise sosyal etkinlik olarak verilecek.

 

Tarih : 28 Şubat 2019
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari