PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi 2019 Bütçesi Belediye Meclisinde Kabul Edildi Ümraniye Belediyesi 2019 Bütçesi Belediye Meclisinde Kabul Edildi
Ümraniye Belediyesinin 2019 yılı muhammen bütçesi ve performans programı, Belediye Meclisi’nde yapılan görüşmelerin ardından oy çokluğu ile kabul edildi.

Ümraniye Belediyesinin 2019 yılı muhammen bütçesi ve performans programı, Belediye Meclisi’nde yapılan görüşmelerin ardından oy çokluğu ile kabul edildi.

Ümraniye Belediye Meclisi, 2019 yılı muhammen bütçesi ve performans programı yapılan görüşmelerin sonunda oy çokluğu ile kabul edildi. Ümraniye Belediye Meclis Salonu’nda yapılan bütçe ve performans programı görüşmelerine Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye Belediye Meclis 1. Başkan Vekili Hüseyin Erdoğdu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve birim müdürleri katıldı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can Belediye Meclisinde 2019 yılı Performans Programı ve buna bağlı olarak 2019 yılı bütçesinin sunumunu gerçekleştirdi. 2019 yılında stratejik plan çerçevesinde yapılmak istenen hedef ve hizmetleri anlatan Başkan Hasan Can, 2019 yılı bütçesinin titizlikle hazırlandığını, gerçekçi bütçenin hazırlanıp hayali bütçe yapmadıklarını söyledi. “Gelir ve gider dengesinin eşit olmasını sağladık” diyerek konuşmasına devam eden Başkan Hasan Can, “Devletin hiçbir kurumuna tek kuruş borcu olmayan bir belediyeyiz. Hedefimiz kentsel dönüşüm, toplumsal ve kurumsal gelişimi sağlamaktır. Bu vesileyle 2019 yılı bütçesinin hayırlara vesile olması temenni ediyorum” dedi.

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur bütçe görüşmelerinde Cumhuriyet Halk Partili Meclis Üyelerinin sorularını yanıtladı ve bütçe hakkında genel bir bilgi verdi. 700 bini aşkın nüfusa sahip olan Ümraniye’nin, Türkiye’nin küçük bir özeti olduğunu söyleyerek konuşmasına devam eden Ejder Batur, “2004 yılında 1/4 nazım imar planı olan Ümraniye’de, bugün 1/5000’lik nazım imar planı var. 2B arazileriyle ilgili de çok büyük çaba sarf ettik” dedi. Ümraniye’ye 450 kalıcı eser kazandırdıklarını ifade eden Ejder Batur, sosyal ve kültürel belediyecilik alanında da önemli çalışmalar yaptıklarını söyleyerek konuşmasını bitirdi.

Yapılan görüşmeler sonunda oylamaya geçildi. Ümraniye Belediyesinin 550 milyon TL olarak planlanan 2019 yılı muhammen bütçesi yapılan oylamada oy çokluğu ile kabul edildi.

Daha sonra Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can bir kapanış konuşması gerçekleştirerek “Biz vatandaşlarımızla her zaman diyalog içerisinde olan bir belediyeyiz. Vatandaşlarımızın şikayet ve taleplerini alarak, oluşturduğumuz sistem ile yani Çözüm Merkezimiz aracılığıyla vatandaşlarımızın sorununa anında çözüm yolu buluyoruz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.  

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, 2019 yılı muhammen bütçesinin kabul olması sebebiyle tüm meclis üyelerini Ümraniye Belediyesinin Tantavi Sosyal Tesisleri yemek programında ağırladı.

Tarih : 04 Ekim 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari