PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi 2018 Bütçesi Belediye Meclisinde Kabul Edildi Ümraniye Belediyesi 2018 Bütçesi Belediye Meclisinde Kabul Edildi
Ümraniye Belediyesinin 2018 yılı muhammen bütçesi ve performans programı, Belediye Meclisi’nde yapılan görüşmelerin ardından oy çokluğu ile kabul edildi.

Ümraniye Belediyesinin 2018 yılı muhammen bütçesi ve performans programı, Belediye Meclisi’nde yapılan görüşmelerin ardından oy çokluğu ile kabul edildi.

Ümraniye Belediye Meclisi, 2018 yılı muhammen bütçesi ve performans programı yapılan görüşmelerin sonunda oy çokluğu ile kabul edildi. Ümraniye Belediye Meclis Salonu’nda yapılan bütçe ve performans programı görüşmelerine Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye Belediye Meclis 1. Başkan Vekili Hüseyin Erdoğdu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Ümraniyespor Başkanı Recep Yoğurtçu, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşcı, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve birim müdürleri katıldı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can; “Denk bütçe politikamız sayesinde hiçbir kuruma tek kuruş borcu olmayan bir belediyeyiz”

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can Belediye Meclisinde 2018 yılı Performans Programı ve buna bağlı olarak 2018 yılı Bütçesinin sunumunu gerçekleştirdi. 2018 yılında stratejik plan çerçevesinde yapılmak istenen hedef ve hizmetleri anlatan Başkan Hasan Can, 2018 yılı bütçesinin titizlikle hazırlandığını, gerçekçi bütçenin hazırlanıp, hayali bütçe yapmadıklarını söyledi. Gelir ve gider dengesinin eşit olması sebebiyle bugüne kadar hiçbir kredi kullanımının olmadığını da sözlerine ekleyen Başkan Hasan Can, bu sayede hiçbir kuruma tek kuruş borcumuz yok” dedi. “Hedefimiz kentsel dönüşüm, toplumsal ve kurumsal gelişimi sağlamaktır” diyen Başkan Hasan Can, 2018 yılı bütçesinin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur bütçe görüşmelerinde Cumhuriyet Halk Partili Meclis Üyelerinin sorularını yanıtladı ve bütçe hakkında genel bir bilgi verdi. Batur ”Ümraniye Belediyesi olarak 2004’ten bugüne klasik belediyecilik hizmetleri haricinde 13,5 yıldır bulunduğumuz binada dahil olmak üzere irili ufaklı 450 civarı kalıcı eser kazandırmışız” dedi. Hizmetlerin sadece Ümraniye ile sınırlı olmadığını imkanlar dahilinde yurt dışında da hizmetler yaptıklarını ifade ederek, konuşmasını sonlandırdı.

Yapılan görüşmeler sonunda oylamaya geçildi. Ümraniye Belediyesinin 500 milyon TL olarak planlanan 2018 yılı muhammen bütçesi yapılan oylamada, oy çokluğu ile kabul edildi.

Daha sonra Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can bir kapanış konuşması gerçekleştirerek “Biz büyümeye talibiz, nerede hizmet imkanımız varsa başımızın üstünde şerefli bir madalya olarak taşırız” dedi. Ümraniye Belediyesi’nin hizmet faaliyetlerinden de bahseden Başkan Hasan Can, Ümraniye ilçesine yaklaşık 450 adet kalıcı eser kazandırdıklarını ifade ederek yeni bütçenin hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak konuşmalarını sonlandırdı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can 2018 yılı muhammen bütçesinin kabul olması sebebiyle tüm meclis üyelerini Ümraniye Belediyesinin Tantavi Sosyal Tesisleri  yemek programında ağırladı.

Tarih : 05 Ekim 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari