PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ümraniye Belediyesi 15 Temmuz’u Unutmuyor, Unutturmuyor Ümraniye Belediyesi 15 Temmuz'u Unutmuyor, Unutturmuyor
15 Temmuz 2016’da gerçekleşen hain darbe girişiminin 1. Yıl dönümü etkinlikleri münasebetiyle tüm yurtta olduğu gibi Ümraniyede'de binlerce vatandaş, Ümraniye 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda Demokrasi nöbeti için bir araya geldi.

15 Temmuz 2016’da gerçekleşen hain darbe girişiminin 1. Yıl dönümü etkinlikleri münasebetiyle tüm yurtta olduğu gibi Ümraniyede'de binlerce vatandaş, Ümraniye 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda Demokrasi nöbeti için bir araya geldi.

Ümraniye Belediyesi ve Ümraniyeliler; 15 Temmuz gecesi hain darbecilere geçit vermemiş, ardından demokrasi nöbetlerinde hem Ümraniye Meydanı’nda hem de Kısıklı’da birlik ve beraberliğin sembolü olmuştu. Geçen yıl yaşanan hain darbe girişimden beri Ümraniye Belediyesi; bu hadiseyi unutturmamak adına birçok işe imza atmış, Haberciler Darbecilere Karşı kitabı, Beklemek Zor: Haberci Yakını Olmak belgeseli, Evlat isimli çizgi film, Resim, Hikâye ve Şiir yarışmaları, tankın ezdiği aracın sergilenmesi, 15 Temmuz Sonrası Çocuk ve Travma Sempozyumu gibi birçok çalışmayla o geceyi zihinlerde hep diri tutmuştu.

Binlerce Ümraniyeli, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde başlatılan Millî Birlik ve Demokrasi Yürüyüşünün ardından Ümraniye Belediyesi’nin düzenlediği, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü etkinlileri kapsamında, 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda tekrar bir araya geldi.

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günündeki etkinliklere; Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, Ümraniye AK Parti İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Müftüsü İlyas Yılmaztürk ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program, Millî İradenin Şahlanışında Ümraniye’nin 8 Şehidi 15 Temmuz belgesel gösterimi, Ümraniye Belediyesi Mehter Takımı gösterisi Kur’an tilaveti ve selalların okunması ile başladı. Ardından Yazar Yıldız Ramazanoğlu’nun semineri ve Ahmet Şahin’in yönetimindeki sahne performansında ilahi, türkü, mehter marşı ve şiirler eşliğinde bir şehadet hikâyesi aktarıldı. Ardından Türkiye genelinde 90 bin camiden aynı anda selalar okundu.

Ümraniye Belediyesi hem Kısıklı Okçular Tepesinde nöbet tutan vatandaşlara hem de 15 Temmuz Şehitler Meydanı’ndaki vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulundu. 15 Temmuz Millî Birlik ve Demokrasi nöbetleri 16 Temmuz Pazar akşamına kadar devam edecek.

Tarih : 16 Temmuz 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari