PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Tokat Tahta Baskısı Kurs Kayıtları Başladı Tokat Tahta Baskısı Kurs Kayıtları Başladı
Ümraniye Belediyesi, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel sanatları gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor. 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde açılan Meslek Edindirme Kursları’nın branşlarına Tokat Tahta Baskı Yapma Kursu da eklendi.

Ümraniye Belediyesi, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel sanatları gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor.  2017-2018 eğitim-öğretim döneminde açılan Meslek Edindirme Kursları’nın branşlarına Tokat Tahta Baskı Yapma Kursu da eklendi.

Ümraniye Belediyesi; bir marka hâline gelen ve 14 yıldır devam eden Meslek Edindirme Kurslarına, Tokat Tahta Baskısı branşını da ekledi. Anadolu esintilerini günümüze kadar taşımasını sağlayan nice sanat dalımızdan biri olan geleneksel yazmacılığın merkezi, 14. yüzyıldan beri Tokat olmuştur. Anadolu’muzun zenginliklerinin unutulmaması ve Ümraniyeli hanımların zamanlarını hem kendilerini geliştirmek hem de aile bütçesine katkıda bulunmak adına açılan  Tokat Tahta Baskısı Kursu’nun kapıları tüm hanımlara açık.

Cahit Zarifoğlu Kültür Merkezi’nde, haftada 2 gün olarak yapılacak dersler için kayıtlar başladı. Kurslara katılmak isteyen hanımların, kimlik fotokopileriyle Cahit Zarifoğlu Kültür Merkezi’ne başvurmaları gerekiyor.

Tarih : 14 Şubat 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari