PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
TDBB Yönetim Kurulu Toplantısı Ümraniye Belediyesinin Ev Sahipliğinde Yapıldı TDBB Yönetim Kurulu Toplantısı Ümraniye Belediyesinin Ev Sahipliğinde Yapıldı
Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu Toplantısı,7 farklı ülkeden Yerel Yöneticilerin katılımı ile Ümraniye Belediyesi ev sahipliğinde 23 Ocak 2018 Çarşamba günü İstanbul’da gerçekleştirildi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Yönetim Kurulu Toplantısı,7 farklı ülkeden Yerel Yöneticilerin katılımı ile Ümraniye Belediyesi ev sahipliğinde 23 Ocak 2018 Çarşamba günü İstanbul’da gerçekleştirildi.

Ümraniye Belediyesinin ev sahipliği yaptığı, TDBB Başkanı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başkanlığındaki toplantıya, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, TDBB Genel Sekreteri Dr. Fahri Solak, Azerbaycan Şehir Belediyeleri Birliği Başkanı Temraz Tagıyev, Bosna Hersek Novi Grad Sarajevo Belediye Başkanı Semır Efendıc, Moğolistan Nalaikh Belediye Başkanı Khaan Sharavkhaan, KKTC Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Kırgızistan Yerel Yönetimler Devlet Ajansı Başkan Yardımcısı Nurdın Alısherov, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Makedonya Ohrid Belediye Başkan Danışmanı İlker Mustafa ve Makedonya Ohrid Belediyesi Alt Yapı Müdürü Khaan Sharavkhaan katıldı.

TDBB toplantılarıyla Türk Dünyası arasındaki ortak kültür ve medeniyet mirasını temel alarak belediyeler arasında dayanışma ve yardımlaşma çalışmalarını sağlamak ve yönetimlerin birbirlerinin deneyimlerinden faydalanması amaçlanıyor.

Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Başkan Hasan Can, selamlama konuşmasının ardından Ümraniyenin gelişen ve değişen çehresinden bahsetti. Bulgaristan’da yapılan külliyeden bahseden Başkan Hasan Can, “2011 yılında kardeş şehrimiz Fojnica’da kültür merkezi yaptık o günden beri orası Türk kültür merkezi olarak kullanılıyor. Klasik Türk sanatları eğitimi de veriliyor. Tekrardan teşrifinizden dolayı hoş geldiniz diyorum. Geleceğiniz aydınlık olsun” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ev sahipliği yapan Ümraniye Belediyesi, TDBB Yönetim Kurulu üyelerine; Ramazan’ın farklı coğrafyalardan farklı kültürlerden bakılarak anlatıldığı Ramazan ve Oruç Sempozyumunun bildirilerinden oluşan kitap ile 1920 yılına kadar Ümraniye’nin tarihini anlatan bir kitap ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

Tarih : 23 Ocak 2019
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari