PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Şehit Aileleri ve Gaziler Onur Yemeğinde Bir Araya Geldi Şehit Aileleri ve Gaziler Onur Yemeğinde Bir Araya Geldi
Ümraniye Belediyesi 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü 1’inci yıl dönümü nedeniyle, Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye Kaymakamlığı, Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna yemekli bir program düzenledi.  

Ümraniye Belediyesi 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü 1’inci yıl dönümü nedeniyle, Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye Kaymakamlığı, Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna yemekli bir program düzenledi.  

Şehit Aileleri ve Gaziler, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü kapsamında, Ümraniye Belediyesi Nikâh Sarayı’nda düzenlenen onur yemeğinde bir araya geldi. Programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve eşi Saliha Can’ın yanı sıra, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu ve Eşi, Travnik Kantonu Tarım ve Hayvancılık Bakanı Salkan Merdzaniç, Ümraniye AK Parti İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Fojnica Belediye Başkanı Sabahattin Krasuna Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü Hakan Torun, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları,  Ümraniye AK Parti İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Müftüsü İlyas Yılmaztürk,  Şehit aileleri, Gaziler ve Gazilerin aileleri ve katıldı. 

Kur’an tilavetiyle başlayan programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla; hamd ona mahsustur ve Salat ü Selam Peygamberimiz Muhammed(SAV)’edir. Peygamberlikten sonra ahirette en yüce makam olan şehitlerimizin emanetleri hepiniz hoşgeldiniz. Şehitlerimizin o manevi iklimine uygun bir hayat yaşamayı Allah hepimize nasip eylesin. Bir gün hepimiz bu dünyadan göçeceğiz; Rabbim göçtüğümüzde şehitlerimizle beraber Peygamberimizin sancağının altında toplanmayı hepimize nasip etsin” dedi. 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde şehit aileleriyle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan Hasan Can, Bosna-Hersek’ten 15 Temmuz’da gerçekleşecek etkinliklerde Türk milletiyle, şehit aileleri ve gazilerle beraber olmak için gelen misafirlere de “Hoşgeldiniz” dileklerini ileterek Bosna’daki kardeş şehirlerle birlikte yapılan etkinliklerden ve Fojnica’daki Ümraniye Belediyesi Kültür Merkezinden bahsetti.

Başkan Hasan Can, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Dünyaya bu hain darbe girişimini mutlaka anlatın” sözüne atıf yaparak 5 dilde hazırlanan, 15 Temmuz’un önemli isimler tarafından anlatıldığı ve 6 ülkede dağıtılacak “Gazete 15 Temmuz”u tanıttı. Ardından 14-15-16 Temmuz’da, Demokrasi ve Millî Birlik Günü kapsamında gerçekleşecek programlara şehit ailelerini davet ederek; şehitlere rahmet ve gazilere şifa dileyerek “Rabbim sizleri şehitlerinizle cennette buluştursun” dedi.

Ardından Fojnica Belediye Başkanı Sabahattin Krasuna ve Travnik Kantonu Tarım ve Hayvancılık Bakanı Salkan Merdzaniç de programda birer selamlama konuşması gerçekleştirdiler. 11 Temmuz’da Srebrenitsa Katliamı’nın yıl dönümü vesilesiyle ülkelerindeki şehitliği ziyaret ettiklerini anlatarak, şehit ailelerini selamladılar. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a teşekkürlerini ileten misafirler; Türk milletinin yanında olduklarını dile getirdiler.

Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, “Kahraman şehitlerimizin aileleri, çok kıymetli annelerimiz, babalarımız, kardeşlerimizi tanıyoruz, biz artık bir aile olduk. Bizi millet yapan ve diğer toplumlardan ayıran en önemli özelliğimiz; birlik, beraberlik ve inancımızdır. Tarihin en büyük ihanetinin yıl dönümü için bir araya geldik. 15 Temmuz büyük hainliğe karşı yapılan şanlı direnişin yıl dönümü vesilesiyle sizlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyor, bu yemekte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Programın sonunda şehit aileleri ve gazilere Kur’anı Kerim ve bayrak hediye edildi.


Tarih : 14 Temmuz 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari