PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Prof. Dr. Orhan Kural Ümraniye Belediyesi Mahalle Tespit Çalışması Ekibine Seminer Verdi Prof. Dr. Orhan Kural Ümraniye Belediyesi Mahalle Tespit Çalışması Ekibine Seminer Verdi
Ümraniye Belediyesinin “Geri Dönüşüm Evde Başlar” sloganı ile gerçekleşen Mahalle Tespit Çalışmaları için Ümraniye Belediyesinin tüm birimlerindeki personelden oluşan ekibe eğitimler verilmeye devam ediyor. Bu kapsamda; Türkiye Gezginler Kulübü Kurucu Başkanı, Sarıay Derneği Başkanı, çevreci ve gezgin Prof. Dr. Orhan Kural, Mahalle Tespit Çalışması ekibine seminer verdi.

Ümraniye Belediyesinin “Geri Dönüşüm Evde Başlar” sloganı ile gerçekleşen Mahalle Tespit Çalışmaları için Ümraniye Belediyesinin tüm birimlerindeki personelden oluşan ekibe eğitimler verilmeye devam ediyor. Bu kapsamda; Türkiye Gezginler Kulübü Kurucu Başkanı, Sarıay Derneği Başkanı, çevreci ve gezgin Prof. Dr. Orhan Kural, Mahalle Tespit Çalışması ekibine seminer verdi.

Ümraniye Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen seminere; Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk ve belediye personelinden oluşan Mahalle Tespit Çalışması ekibi katıldı.

Prof. Dr. Orhan Kural; geri dönüşümün öneminden bahsederek doğru tüketimin de üretime destek olacağını söyledi. Gezdiği ülkelerde edindiği izlenimleri anlatarak dinleyicilerle tecrübe paylaşımında bulunan Kural, bu yıl "Geri Dönüşüm Evde Başlar” sloganı ile gerçekleşecek Mahalle Tespit Çalışmaları için kullanılabilecek bilgileri de dinleyicilerine aktardı.

Yiyecekten giyime tüketimin nasıl çevreci bir hâle getirebileceğini, doğru bildiğimiz yanlışları, geri dönüştürülebilir atıkları, sokak hayvanları için yapılması gereken çalışmaları ve hayvanat bahçelerinin hayvanlara verdiği zararları ayrıntısıyla anlatan Kural; vatandaşların dikkatini çevre konusuna çekecek bu güzel çalışmadan dolayı Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a teşekkürlerini iletti.


Tarih : 05 Ekim 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari