PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
YARIŞMA SONUÇLARI!
Otizmli Öğrenciler Doyasıya Gezip Eğlendiler Otizmli Öğrenciler Doyasıya Gezip Eğlendiler
Ümraniye Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte, otizmli çocuklar ve aileleri doyasıya gezerek güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Ümraniye Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte, otizmli çocuklar ve aileleri doyasıya gezerek güzel bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Ümraniye’de çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, otizmli çocuklara yönelik anlamlı bir etkinliğe imza attı. Zübeyde Hanım Ortaokulu’nda eğitim gören 20 otizmli öğrenci ve ailelerini bir araya getiren Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, çocukları önce botanik parkına götürdü daha sonra da doyasıya eğlendirdi. İlk olarak Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’ne götürülen çocuklar, çok sayıda bitkinin bulunduğu bahçede doğal ortamın keyfini çıkardı. Sabah kahvaltılarını yapan çocuklar, toprağın üzerinde resim yaparak stres attı. Bahçede hayvanlarla da vakit geçiren otizmli çocukların mutluluğu yüzlerinde okunuyordu.

Aileleri ile birlikte düzenlenen gezinin keyfini çıkaran otizmli çocuklar daha sonra Gülden Soyak Engelli Merkezi’ne geçerek burada düzenlenen ritim etkinliğine katıldı.  Ritim etkinliğinin ardından müzik eşliğinde eğlenen çocuklar, söylenen türkülerle halay çekti. 20 otizmli çocuğun aileleri ile birlikte katıldığı ve 12 eğitmenin eşlik ettiği etkinlik, gün boyunca sürdü.

Etkinliğe katılan veliler, “Çok güzel bir etkinlikti. Güzel bir gün geçirdik. Ümraniye Belediyesine teşekkür ederiz. Bu tür programların devamını da bekliyoruz” ifadelerini kullandılar.

Tarih : 03 Ekim 2019
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari