PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Öğrencilerden Kan Bağışı Duyarlılığı! Öğrencilerden Kan Bağışı Duyarlılığı!
Ümraniye Özel Atlas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından kan bağışı programı düzenlendi. Düzenlenen programa katılımcılar tarafından yoğun ilgi oldu.

Ümraniye Özel Atlas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından kan bağışı programı düzenlendi.  Düzenlenen programa katılımcılar tarafından yoğun ilgi oldu.

Türkiye’de her yıl binlerce insan, kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybediyor. Buna karşılık yapılan araştırmalar, 80 milyon insanın yaşadığı Türkiye’de yıllık kan bağışı oranının çok düşük olduğunu gösteriyor. Oysaki kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmanın yanı sıra, donörün sağlığını da olumlu yönde etkiliyor.

Bu kapsamda kan bağışının önemine dikkat çekmek adına Ümraniye Özel Atlas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından bir program düzenlendi. Düzenlenen programa Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a vekâleten Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk, Ümraniye Kızılay Şube Başkanı Ali Şentürk, Ümraniye Belediyesi Kadın ve Aile Müdürü Tuba Kızıltan, mahalle muhtarı, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Okul bahçesinde bulunan mobil kan alma aracı ise katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Programda bir konuşma yapan Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can, Kızılay’ın yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vererek, kan bağışının önemine değindi.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a vekâleten Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk ise, “Biz Allah’ı sevmezsek başkalarından emir almayı kendimize görev addederiz. Rabbin nimetleri ve yasakları onun gönderdiği Peygamberin getirdikleridir, o sebeple gönlümüzü sadece Allah’a verdiğimiz zaman en doğru yolu bulmuş oluruz” dedi. Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk gençlere tavsiyelerde bulunarak, “Bu ülke; bayrak, vatan, Allah ve Ezan-ı Muhammedî sevgisiyle yetişmiş gençlerin omuzlarında, sizlerin hür iradesiyle yükselecek. Sizlerin her alanda kendinizi yetiştirmeniz, ilim irfan sahibi olmanız geleceğinize şimdiden şekil vermenizi sağlayacaktır. Bu vesileyle hepinizi sevgiyle kucaklıyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

 

 

Tarih : 09 Mayıs 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari