PROJELER
ARAMA
MÜZİK AKADEMİSİ İLE BAHAR ERKEN GELDİ MÜZİK AKADEMİSİ İLE BAHAR ERKEN GELDİ
Konservatuar ve müzik piyasasına nitelikli müzisyenler yetiştirilmesi hedeflenen ve Ümraniye Belediyesi’nin bünyesinde hizmet veren Müzik Akademisi’nde Bahar Dönemi eğitimleri yoğun ilgi ile başladı.

Ümraniye Belediyesi’nin en çok ilgi gören akademilerinden biri olan Müzik Akademisi’ne bu eğitim döneminde de yoğun başvuru oldu. 22 Şubat itibari ile başlayan kayıtlara büyük bir kısmı internet üzerinden olmak üzere 1670 kişi başvuru yaparken, pandemi nedeniyle geçtiğimiz eğitim dönemindeki kontenjanların altında bir kontenjan belirlendi.

Bu aşamada devreye giren Akademik Kurul bir çalışma yaparak başvuran adayların asil kayıt kabulü için yeterlilik sınavı yaptı. Sınavda başarılı olan 303 kişi ise Müzik Akademisi bünyesinde eğitim görmeye hak kazandı. Bahar döneminde; piyano, gitar, keman, kanun, ritim, solfej, kemane, bağlama, ud, ney, şan/ opera, Türk sanat müziği koro ve Türk halk müziği koro gibi branşlarda eğitimler veriliyor.

Müzik Akademisi Profesyonel Müzik Eğitimi Veriyor

İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı ile 14.10.2019 tarihinde yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde çalışmalarını sürdüren Müzik Akademisi, toplumda müzik konusunda farkındalık oluşturarak çocuk, genç ve yetişkin her yaş grubundan Ümraniyelilere profesyonel müzik eğitimi veriyor. Ayrıca akademi; konservatuar hazırlık ve hobi alanlarından oluşuyor. Akademi bünyesinde; Mozart/Batı Atölyesi, Aşık Veysel/ Türk Halk Müziği Atölyesi ve Itri/Türk Müziği Atölyesi’nde branş alanlarına göre keyifli bir ortamda birebir ve grup dersleri şeklinde pandemi koşullarına uygun eğitimler veriliyor.

Tarih : 04 Mart 2021
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari