PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Madenler Mahalle Sakinleri Ümraniye Belediyesinin Kardeşlik Sofrasında Buluştu Madenler Mahalle Sakinleri Ümraniye Belediyesinin Kardeşlik Sofrasında Buluştu
Ramazan geldiğinde akla gelen ilk ilçelerden biri olmayı başarmış Ümraniye Belediyesi, geleneksel sokak iftarı ve dernek iftarlarıyla ilçe sakinlerini kurulan bereketli sofralarda ağırlayarak, kaynaşmalarına ve dayanışmalarına vesile oldu. Bugün de mahalle iftarlarında Madenler Mahalle sakinleri ağırlandı.

Ramazan geldiğinde akla gelen ilk ilçelerden biri olmayı başarmış Ümraniye Belediyesi, geleneksel sokak iftarı ve dernek iftarlarıyla ilçe sakinlerini kurulan bereketli sofralarda ağırlayarak,  kaynaşmalarına ve dayanışmalarına vesile oldu. Bugün de mahalle iftarlarında Madenler Mahalle sakinleri ağırlandı.

Ümraniye Belediyesi, Ramazan ayı boyunca düzenlediği mahalle iftarlarının sonuncusunu Madenler Mahallesi Hacı Ömer Ekşi Camii önünde gerçekleştirdi. İftar vaktinin manevi güzelliğini kalabalık bir sofra etrafında yaşamak isteyen aileler, komşularını ve çocuklarını alarak aynı sofrada bir araya geldi. Yoğun katılımın olduğu iftar programına AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Maliki Ejder Batur ve Hakan Karataş, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Salim Çetinkaya, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı. İftar programı Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

AK Parti Ümraniye Madenler Mahalle Başkanı İbrahim Ahmet Aksu bir selamlama konuşması gerçekleştirerek, “Bizleri bu mübarek iftar sofralarında bir araya getiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a teşekkür ediyorum” dedi.

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur kısa bir konuşma yaparak, “Bugün burada bereketli iftar sofralarında bir arada olduğumuz için sizler adına Belediye Başkanımız Hasan Can’a teşekkür ediyorum” dedi. 14 yıldır Başkanımız Hasan Can’ın önderliğinde canla başla hizmet etmeye devam ediyoruz” diyen Batur, “Ümraniyemizin her mahallesinde hizmetlerimiz devam ediyor dedi ve 24 Haziran seçimlerinin önemine vurgu yaparak, seçimlerin tüm Türkiye için hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Son mahalle iftarında bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Salim Çetinkaya, “Öncellikle Rabbim tuttuğunuz oruçları kabul etsin. Bugüne kadar belediyemizin düzenlediği iftarlarla binlerce kardeşlerimizle beraber oruçlarımızı açtık. Belediyemiz tüm mahallelerde olduğu gibi bugünde sizleri ve bizleri iftar sofrasında bir araya getirdi. Allah Başkanımızdan razı olsun” dedi. 24 Haziran seçimlerinin sadece Türkiye için değil, masum ve mazlum coğrafya için de önemli olduğu söyleyerek konuşmasına devam eden Çetinkaya, herkese iyi bayramlar diledi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz yaptığı konuşmada, “Rabbim tuttuğumuz oruçlarımızı, ettiğimiz dualarımızı kabul eylesin. Bizleri böylesine güzel son mahalle iftarında bir araya getirdiği için Belediye Başkanımıza sizler adına çok teşekkür ediyorum” dedi. 24 Haziran seçimlerini hatırlatarak konuşmasını sürdüren Boyraz, “Milletimiz seçimlerde yine doğru kararı verecektir” diyerek konuşmasını bitirdi.

Program Ezan-ı Muhammedi’nin okunup oruçların açılmasıyla son buldu.

 

Tarih : 13 Haziran 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari