PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Kültür Sanat Okulda Başlar Programının Bu Haftaki Konuğu Muhammed Taha Gergerlioğlu Oldu  Kültür Sanat Okulda Başlar Programının Bu Haftaki Konuğu Muhammed Taha Gergerlioğlu Oldu
Ümraniye Belediyesi, Kültür Sanat Okulda Başlar programıyla Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi öğrencilerini Uluslararası Siber Güvenlik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı ve Strateji Uzmanı Muhammed Taha Gergerlioğlu ile bir araya getirdi.

Ümraniye Belediyesi, Kültür Sanat Okulda Başlar programıyla Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi öğrencilerini Uluslararası Siber Güvenlik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı ve Strateji Uzmanı Muhammed Taha Gergerlioğlu ile bir araya getirdi.

Ümraniye Belediyesi Kültür-Sanat Okulda Başlar programları tüm hızıyla devam ediyor. Öğrenciler, bu programlar sayesinde önemli yazarlar ve alanında uzman olan isimlerle bir araya gelme fırsatı buluyor.

Bu bağlamda öğrencilerle Ümraniye Merkez Anadolu Lisesi’nde buluşan Muhammed Taha Gergerlioğlu öğrencilere “Siber Güvenlik” konusunu anlattı. Gergerlioğlu, “Siber Güvenlik, çağımızın en önemli meselelerinden biri. Özellikle devletlerin siber saldırılara karşı kendilerini korumaları, uluslararası casusluk ve korsanlığa karşı önlem almaları artık kaçınılmaz oldu. Bireylerin, toplumların, kurum ve kuruluşların, devletlerin hayatı kolaylaştırmasından ötürü sosyal, sağlık, ekonomi, enerji, idari, haberleşme, eğitim, finans ve sanayi gibi her sektörde kullanımı yaygınlaşmış, bilgi sistemlerinin temel alındığı bir altyapı olmuş durumda. Dolayısıyla bu sistemlerin güvenliği artık ulusal güvenliğimizi de etkiliyor” diyerek alınması gereken önlemleri detaylıca anlatarak öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Tarih : 28 Şubat 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari