PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
“Kudüs Neden Kırmızı Çizgimizdir” Semineri Ümraniye Belediyesi Nikâh Sarayı’nda Gerçekleşti “Kudüs Neden Kırmızı Çizgimizdir” Semineri Ümraniye Belediyesi Nikâh Sarayı'nda Gerçekleşti
Ümraniye Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen ve Ümraniye Müftülüğü Cami Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen “Kudüs Neden Kırmızı Çizgimizdir” Semineri Başbakanımızın Oğlu Erkam Yıldırım ve İstanbul Kızılay Şube Başkan Vekili Bahar Büşra Köylübay’ın katılımıyla gerçekleşti.

Ümraniye Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen ve Ümraniye Müftülüğü Cami Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen “Kudüs Neden Kırmızı Çizgimizdir” Semineri Başbakanımızın Oğlu Erkam Yıldırım ve İstanbul Kızılay Şube Başkan Vekili Bahar Büşra Köylübay’ın katılımıyla gerçekleşti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti tanıyarak açıklama yapmasının ardından tüm Dünya’da protesto ve tepkilerle karşılandı. Ümraniye Belediyesi de Donald Trump’ın Kudüs ile ilgili açıklalarından sonra düzenlediği programlar ve yürüyüşlerle Kudüs’e tepkisini ortaya koydu. Bugün ise Ümraniye Müftülüğü Cami Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ve Ümraniye Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen “Kudüs Neden Kırmızı Çizgimizdir” Semineri Dr. Erkan Aydın’ın sunumuyla gerçekleşti.

 Düzenlenen seminer programına Başbakanımızın Oğlu Erkam Yıldırım, İstanbul Kızılay Şube Başkan Vekili Bahar Büşra Köylübay, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Kaynarca Müftüsü Selami Aydın, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Salim Çetinkaya ve Süleyman Aslan, Dr. Erkan Aydın, Ümraniye Gençlik Merkezi Koordinatörü Şükrü Şahin ile Ümraniye Gençlik Merkezi Koordinatör Yardımcısı Oktay Yılmaz, AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, STK Temsilcileri, Mahalle Başkanları, muhtarlar, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Ümraniye Gençlik Merkezi Koordinatörü Şükrü Şahin, “Kudüs Neden Kırmızı Çizgimizdir” semineri hakkında bilgi vererek, Ümraniye Müftülüğü Cami Gençlik Kolları’nın çalışmalarından bahsetti. Daha sonra Şahin, seminere ev sahipliği yapan Ümraniye Belediyesine teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, programda bir selamlama konuşması yaparak, “Programımıza teşriflerinizden dolayı tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum.  Seminerimizin hayırlara vesile olmasını Rabbim’den niyaz ediyorum” diyerek konuşmasını noktaladı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan, selamlama konuşma yaparak, “Programımızın hayırlara vesile olmasını Rabbim’den niyaz ediyorum. Yaklaşık bir aydır Kudüs’e o kirli ellerin uzandığından beri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve bütün devlet kademelerimizin,  tüm dünya ülkelerini nasıl bir araya getirdiği, zalime karşı Kudüs noktasında birlik ve beraberliğin nasıl kurulduğunu hep birlikte izledik. Rabbim onlardan razı olsun. Devletimiz çok büyüdü 15-20 yıl önce hem Ümraniye’miz hem de ülkemiz böyle değildi. Şuan bakıldığında çok şükür Ümraniye’mizin her mahallesinde kültür merkezlerimiz var ” dedi. Küçükkapdan son olarak Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın selamlarını ileterek ve seminerde emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Ümmetimizin dünyanın neresinde olursa olsun yapmış olduğu mücadelede bizler de yanında olarak ve zalimin karşısında durarak mücadelemizi sürdüreceğiz. Tüm kurumlarımız ve özellikle milletimizle beraber dünyanın karşısında dimdik duracağız ve daha öncede olduğu gibi dünya da adaleti biz sağlayacağız. Bu duygularla hepinize saygılarımı sunuyor, hayırlı akşamlar diliyorum” dedi.

Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu ise, Ümraniye Cami Gençlik Merkez’in yaptığı çalışmalarını takdir ederek, programın düzenlenmesin emeği geçen herkese teşekkür etti. Daha sonra Dervişoğlu Ümraniye’nin güvenliği ve huzuru için tüm kurumlarla beraber vatandaşın hizmetinde olduklarını da  söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.

Daha sonra program Dr. Erkan Aydın’ın “Kudüs Neden Kırmızı Çizgimizdir” sunumu ile devam etti.

Program, Protokolün Kudüs ile ilgili yaptığı çekiliş ve duanın ardından son buldu

Tarih : 07 Ocak 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari